Вони закрили собою світ від атомного лиха…

…14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком.

За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний із використанням високих, і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне — найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалось зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити — як не можна переоцінити значення того, що вони зробили…

Сьогодні ми повною мірою розуміємо, наскільки велику і масштабну справу зробили ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи, що спроектували і побудували усього за сім місяців об’єкт, аналогів якому немає у світі. Згадуємо тих, хто виконував роботи з дезактивації, готував і здійснював післяаварійний пуск блоків ЧАЕС. Усі ці люди — а їх, за найскромнішими підрахунками, було не менш 90 000 чоловік — внесли свій величезний внесок у справу ліквідації наслідків тієї катастрофи. З них – близько 70 сьогодні проживає на території Межівського району.

…Напередодні, за традицією, в Свято-Успенському храмі в Межовій пройшла поминальна панахида за загиблими ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, яку відслужив отець Олексій.

Варто відзначити, що цього дня, зрештою, які  і попередні роки, разом з  ліквідаторами наслідків чорнобильської аварії до храму прийшли багато вдячних межівчан – колективи установ, організацій районного центру.

У панахиді також взяли участь во голови Межівської райдержадміністрації Богдан С. В., голова районної ради Халимендик П. О., Межівський селищний голова Зражевський В. М.

Після її завершення на подвір’ї храму – біля пам’ятного знаку ліквідаторам Чорнобильскої трагедії відбувся мітинг-реквієм.

Зі словами вдячності та глибокої поваги до учасників тих подій звернулися очільники району та громади.

Серед іншого вони наголосили, що драматичні події тепер вже далекого 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції  зачепили своїм чорним крилом не одне покоління українців та закликали  учасників зібрання не забувати про колосальну самопожертву героїв, які врятували нас, країну, людство від ядерного вогню.

Від імені ліквідаторів з промовою до своїх товаришів та присутніх звернувся один із членів Межівської районної організації  Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України», ліквідатор Олександр Анатолійович Руфф.

Хвилиною мовчання було  вшановано пам’ять тих, кому не судилося дожити до сьогоднішнього дня, до підніжжя пам’ятного знаку лягли живі квіти…

… 14 грудня 1986 року – це не тільки дата закриття саркофагу над четвертим реактором Чорнобильської АЕС, це символ людської мужності у подоланні найбільшої техногенної катастрофи, яка на довгі роки залишається незагойною раною нашої держави та суспільства.

Євген Травневий.