Аграрії Межівщини працюють на перемогу!

Сьогодні під  егідою Межівської селищної ради відбулася розширена нарада за участі   аграріїв  громади.

Головним лейтмотивом цієї зустрічі – до речі, першої у такому форматі з початку широкомасштабного вторгнення російських окупантів в Україну, стала робота аграрного комплексу Межівщини в умовах війни.

Увесь світ спостерігає, як вороги нищать аграрну інфраструктуру України, руйнують вітчизняні зерносховища і масово вивозять українське зерно, тим самим спричиняючи продовольчу кризу.

У таких умовах  – значення врожаю, вирощеного на полях Дніпропетровщини, Синельниківщини і Межівщини зокрема –  зростає в рази. Його має  вистачити і нашій, і сусіднім областям, де сьогодні ведуться активні бойові дії.

Так, вперше наші  аграрії працювали в умовах війни… Були випадки, коли доводилось  сіяти поля, «начинені» касетними боєприпасами,  але в поле виходили і робили все, що планували на сільськогосподарський рік. (За інформацією Дніпро ОДА, на території області посіяно майже 1,2 млн га пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса, гречки, проса, гороху, соняшника).

Тепер виробниками стоїть питання: вчасно і без втрат зібрати та реалізувати врожай.

Це завдання №1!

Звертаючись до учасників зібрання, Межівський селищний голова Володимир Зражевський  відзначив, що на території громади ситуація відносно стабільна і контрольована – зусиллями Збройних Сил України, національної Гвардії, Територіальної оборони, Національної поліції.

«Це дуже важливо, з огляду на жнива, які наближаються та той величезний обсяг робіт, який очікує на аграріїв Межівщини», – підкреслив він.

Він також представив ряд актуальних  державних програм у аграрному секторі, зокрема, програми по підтримці тепличного бізнесу,  садівництва, розвитку аграрного підприємництва загалом. Мова йде про грантову підтримку на безповоротній основі. Селищна рада пропонує допомогу у формуванні бізнес-плану та підготовці пакету документів.

Він також щиро подякував сільгосптоваровиробникам за ту – суттєву допомогу, яку аграрії надавали і продовжують надавати нашим захисникам. За власної ініціативи, незважаючи ні на що.

– Ви всі справжні патріоти, налаштовані разом працювати на перемогу України у цій війни за наше майбутнє! – підкреслив він

Серед головних питань черги денної говорили про:

–   Протипожежний захист сільськогосподарських угідь на період збирання ранніх зернових культур у 2022 році на території Межівської селищної територіальної громади. Зайве говорити, наскільки це актуально у воєнний час, можливі обстріли тощо. Доповідав – головний інспектор ВЗНС Синельниківського РУ  ГУДСНС України у Дніпропетровській області Хоменко А.В.

– Щодо обмеження руху важковагових вантажних транспортних засобів, в т. ч. при підвищених температурах (наскільки це можливо в умовах воєнного часу) , аграрії спілкувались з начальником відділення поліції №2 Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області Ілющенком О. М.

– Про перспективи приймання та зберігання зерна врожаю 2022 року та супутні проблеми  – розповіла технічний директор ТОВ «Оптімус Агротрейд» Анна Леонтіївна Підпалок.

Зі змінами у Податковому законодавстві поінформувала Людмила Дудко – начальник Межівського відділення Західно – Донбаської МДПІ.

Нарешті, з державною програмою підтримки сільськогосподарських товаровиробників  ознайомила Валентина Ступа – керівник Межівського відділення «Ощадбанк».

Як висновок. Подібні зібрання завжди корисні, конструктивні, гуртують аграріїв, дають змогу виокремити найактуальніші проблеми, висловитись самим виробникам, зрештою – почути про ці  проблеми владі. А особливо зараз, коли у нашому домі – війна…

Тож і питань було поставлено чимало.

– Про організацію приймання зерна. І в цьому контексті  – про роботу елеваторів регіону.

– Про перспективи реалізації врожаю –2021 року та збіжжя, яке сьогодні чекає на збирання.

– Про рух великовагового транспорту на період жнив: скупчення техніки і т. д.

– Про вартість паливно-мастильних матеріалів та мінеральних добрив.

– Про податкове навантаження.

– Як працювати людям та спецтехніці під час комендантської години?

– Чи можна необхідний дозвіл можна отримати в районних військових адміністраціях? Та ін…

Разом з тим, на нараді ми почули головний посил від аграріїв краю: Що вони  чудово розуміють особливу відповідальність  перед своїми пайщиками, Межівщиною, Україною і знають, що треба робити все можливе  для забезпечення нашого народу врожаєм,  а відтак і продовольчої безпеки країни

Тому опускати руки ніхто не збирається….

Після завершення наради ми запросили до об’ємного інтерв’ю одразу кількох керівників господарств. Про те, в яких умовах працюють сьогодні аграрії Межівщини – незабаром читайте у нашому матеріалі.