Розпочато процес перегляду тарифів на водопостачання…

Перегляд тарифів на комунальні послуги традиційно викликає чи не найбільший резонанс у суспільстві. І це м’яко кажучи…

Жваві обговорення цін на комуналку нерідко переходять в гарячі дебати з хмарою критичних стріл як на адресу самих комунальних підприємств, так і на адресу влади.

І це абсолютно зрозуміло, адже ми далеко не процвітаюча європейська країна з високим чи навіть середнім рівнем життя. А тому намагаємося рахувати кожну копійку, сплачуючи за газ, електроенергію чи водопостачання.

Багато хто небезпідставно називає комунальні тарифи не стільки економічним, скільки політичним важелем впливу. Мовляв, розрахунки розрахунками, але завжди є варіанти…

Проте є у цьому питанні й зворотний бік медалі… Рентабельність, економічно обґрунтована ціна на компослуги у зв’язку із цілою низкою факторів: зростання ціни на електроенергію, рівень мінімальної заробітної плати тощо. Тобто, ми говоримо про ту межу для конкретного надавача послуг, за якою варіантів уже немає…

Саме питання перегляду тарифів на водопостачання стало головним лейтмотивом засідань постійних комісій селищної ради ТЕБ та НС і з питань фінансів та планування соціально-економічного розвитку, що відбулися цими днями.

Аналізуючи ситуацію, що склалася, директор КП «Комунсервіс» Віктор Олександрович Ступа підкреслив, що сьогодні підприємство переживає не найкращі часи, знаходиться у важкому фінансовому стані, демонструє серйозні збитки. У першу чергу це пов’язано з тим, що у нас досі діють тарифи на послуги водопостачання та водовідведення, встановлені ще на початку 2017 року. За його словами, сьогодні вони не покривають витрати підприємства на виробництво послуг.

Під час роботи комісій був представлений розгорнутий аналіз, зокрема фінансово-господарського стану комунального підприємства; власне, обґрунтування змін тарифу на водопостачання та водовідведення та його структура, озвучені тарифи на дані комунальні послуги в інших районах області, в т.ч. і сусідніх тощо.

Варто відзначити, що розгляд проходив досить жваво, з численними виступами, зауваженнями та пропозиціями. Це пояснюється тим, що питання, поза всіляким сумнівом, гостросоціальне.

Єдине, що можна назвати спільним знаменником всього обговорення – перегляд тарифів необхідний. Перш за все, з метою зберегти водопостачання і водовідведення для жителів Межової та окремих населених пунктів громади (Демурине, Веселе). Адже зволікання, за словами директора «Комунсервісу» Віктора Ступи, може призвести до незворотних наслідків не тільки у частині надання цих компослуг, а й для самого підприємства в цілому.

Таким чином, виходячи з умов, у яких перебуває господарство (збитковість, несвоєчасна виплата заробітної плати, заборгованість за енергоносії), а також враховуючи підвищення тарифів на енергоносії, зростання цін на матеріально-технічні ресурси, зміну рівня мінімальної заробітної плати, перегляд тарифів на житлово-комунальні послуги та приведення їх до економічно обґрунтованого рівня визнано членами комісій об’єктивною необхідністю.

У зв’язку з цим прийнято рішення щодо початку процедури зміни тарифів та оприлюднення «Повідомлення про намір зміни тарифів по КП «Комунсервіс» Межівської селищної ради» на централізоване водопостачання та водовідведення.

З текстом повідомлення можна ознайомитись на нашому сайті за посиланням та на офіційній сторінці КП «Комунсервіс» у Фейсбуці.

Якщо ж коротко – середній тариф, який виноситься на обговорення: водопостачання – 44,77 грн/м3 з ПДВ; водовідведення – 44,69 грн/м3 з ПДВ.

У тому числі по споживачах:

  • для населення – послуги з централізованого водопостачання складатимуть 30 грн/м3 з ПДВ, послуги з централізованого водовідведення – 30 грн/м3 з ПДВ;
  • бюджетні установи – водопостачання – 75 грн/м3 з ПДВ, водовідведення – грн/м3 з ПДВ;
  • інші споживачі – водопостачання – 75 грн/м3 з ПДВ, водовідведення – 75 грн/м3 з ПДВ;

Також комісіями було прийнято ще ряд рішень, які повинні посприяти підвищенню рентабельності водопостачання та водовідведення, а відповідно і стабілізації роботи комунального підприємства.

Так, враховуючи складну ситуацію із забезпеченням водними ресурсами в регіоні, заборонено полив присадибних ділянок, городів тощо у весняно-літній період 2020 року з централізованої системи водопостачання; будуть переглянуті норми водовикористання для приватного сектору на 1 особу; виконавчий комітет Межівської селищної ради почне розробку програми щодо встановлення лічильників води для соціально незахищених категорій населення; готується звернення до голови Дніпропетровської регіональної комісії з питань ТЕБ і НС із проханням про виділення коштів на реконструкцію підвідного водогону від насосної станції до смт Межова; після закінчення карантину буде активізовано роботу контролерів КП «Комунсервіс» Межівської селищної ради щодо раціонального використання води та ін.

Відповідно до діючого законодавства, перегляд тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення має пройти кілька етапів до остаточного затвердження на сесії селищної ради. В тому числі, й етап громадського обговорення, який розпочався з моменту оприлюднення повідомлення.

У рамках громадського обговорення ми запросили до розширеного інтерв’ю у форматі круглого столу селищного голову Володимира Зражевського та директора КП «Межівський комунсервіс» Віктора Ступу, де матимемо змогу почути більш конкретні аргументи, розрахунки, аналіз ціноутворення та порівняльний аналіз на даний вид комунальних послуг в інших районах Дніпропетровщини…

Матеріал читайте за тиждень на сайті та у наступному номері “Межівського меридіану”.

Власна інформація