У Межовій понад 50 людей здали кров у Міжнародний день волонтера
У Межівській громаді понад 50 людей здавали кров у Міжнародний день волонтера. Крім тих, хто зареєструвався заздалегідь, вистачало й бажаючих, які дізнались про акцію, буквально напередодні. Представники станції переливання крові говорять, що за робочий день можуть прийняти до 80 донорів.
5 грудня у Міжнародний день волонтера у Межовій працювала Дніпропетровська обласна станція переливання крові.
Редакція газети «Межівський меридіан», звичайно, цього дня завітала до пункту переливання.
Приємно відзначити, що до цієї благородної справи сьогодні долучились десятки жителів Межівщини. І не тільки з Межівської СТГ..
З самісінького ранку у коридорі, де проходив запис бажаючих здати кров – було велелюдно.
Як розповів нам лікар-лаборант виїзної бригади , кількість охочих стати донорами на Дніпропетровщині з початку повномасштабної війни зросла досить суттєво. Українці активно здають кров, насамперед, аби допомогти врятувати життя поранених військових.
Серед бажаючих здати кров вже традиційно зустрічаємо і досвідчених донорів (понад 40 років донорського стажу – на хвилинку!) і ті, хто прийшов уперше.
Як завжди – у строю – добре знайомі Почесні донори з Межівської громади Сергій, Леонід та Олександр. Вони, вже традиційно серед перших у черзі, бо чекають з самісінького ранку.
Загалом контингент різноманітний: чоловіки, жінки, освітяни, самі медики, соціальні працівники.
Здає кров і Межівський селищний голова – Володимир Зражевський: “Маю досить рідкісну групу крові”, -відзначає він – Взагалі провести здачу крові саме в Міжнародний день волонтера – чудова ідея. І провести цей день треба з користю”.
Працівник відділу соціального захисту Людмила Лесик також мужньо здає свої 450 грамів крові для воїнів.
…Як і директор Центру первинної медико-санітарної допомоги – Юлія Скочко.
Понад 80 кровоздач у працівника Слов’янського ліцею Віктора – він також має посвідчення «Почесний донор України».
А ось жіночка, яка не назвала свого імені здає кров вдруге:
“Вперше я приходила здавати кров, коли прохали друзі, тому це більше була потреба. А зараз навіть сумнівів немає, що це, необхідність сьогодні. Бо для нас це не важко, а для когось може бути критично корисним. Насамперед для наших захисників.
Учасники акції попередньо реєструвалися, розповідає лікар Межівської ЦЛ Олексій Григорович Дубина та відзначає, що багато бажаючих приходить і без реєстрації.
За словами працівників станції, вони готові прийняти до 80-90 чоловік протягом дня.
Говорять: потреба у компонентах крові є завжди.
А сьогодні – вона зросла в десятки разів!
До речі, лікар-лаборант підтверджує, що стандартний об’єм однієї кроводачі – 450 мл.
І терпляче пояснює нам: як стати донором?
Донором крові чи плазми може стати кожен здоровий громадянин України у віці від 18 років, бажано вагою не менше 50 кг. Останнє не відіграє суттєвої ролі, головне, щоб дозволяв стан здоров’я.
Верхня вікова межа швидше умовна – 60 років, але, якщо нема протипоказань і гарне самопочуття, то можна й довше…
Щоб стати донором крові, треба звернутися до найближчої станції переливання крові, центру крові чи місцевого закладу охорони здоров’я. Із собою обов’язково треба мати документ, що посвідчує особу.
«За добу до процедури треба їсти легку їжу та не вживати алкоголь. “Не мати серйозних хронічних захворювань, не хворіти в минулому інфекційними захворюваннями, такими як гепатит B, гепатит C, шкірні, венерологічні захворювання, а також до великого переліку маємо бронхіальну астму, інфаркти міокарда, інсульти”, – говорить лікар.