В Україні з 1 січня подорожчала електроенергія для населення

З першим днем нового року в Україні перестав працювати пільговий тариф на електроенергію, тепер вартість розраховуватиметься за єдиною ціною — 1,68 гривні за кВт/год. Таке рішення ухвалили на засіданні уряду 29 грудня.


Таким чином, Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію встановлений на рівні 90 копійок за кВт/год для населення на перші 100 кВт/год та встановив з 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год.

Тобто, якщо раніше ви сплачували за перші 100 кВт/год по тарифу 90 копійок (загалом виходило 90 гривень), то з 1 січня за ці 100 кВт/год доведеться платити по єдиному тарифу — 168 гривень. Зростання складає 78 гривень.

Крім цього, уряд продовжив дію єдиного тарифу лише до 31 березня, за цей час, як сказав очільник Міненерго Юрій Вітренко, Міненерго разом з НКРЕКП напрацюють новий варіант цього механізму, однак Вітренко не уточнив, у підсумку ціна виросте чи знизиться.

Також нагадаємо, що дане підвищення тарифу на електроенергію є першим за три роки – з 2017-го.

Що буде з сусбидіантами?  Міністерство соціальної політики заспокоює: 3,1 млн. домогосподарств, які отримують субсидії, не відчують подорожчання, адже зростання тарифу буде компенсоване збільшенням розміру державної допомоги. Відомство традиційно закликає оформлювати субсидії всіх тих, хто зіштовхнувся із труднощами у оплаті ЖКП.