COVID-19 на Межівщині:  «помаранчева зона», нові летальні випадки, дистанційне навчання, вакцинація…

Останні тижні ситуація щодо захворюваності на COVID-19 в Україні стрімко погіршується. Так, лише станом на ранок 26 березня у державі зафіксовано 18132 нових випадки захворювання на коронавірус.

На Межівщині за  тиждень 19-26 березня зареєстровано 23 нових випадки захворювання на COVID-19! На превеликий жаль, поповнилась і сумна статистика летальних випадків, яких тепер з початку року зафіксовано – 4 і, відповідно вже 9 – з початку епідемії…

22 березня Центром первинної медико-санітарної допомоги Межівської селищної ради отримано перші 340 доз вакцини CoviShield.

 23 березня Межівською амбулаторією загальної практики сімейної медицини було розпочато вакцинацію  медичних працівників та жителів громади визначених категорій від COVID-19. За минулий тиждень вакциновано 30 осіб.

24 березня відбулося чергове засідання комісії ТЕБ та НС Межівської селищної ради, у зв’язку із запровадженням на   Дніпропетровщині – «помаранчевого» рівня карантину.

Комісія вирішила відповідно до обмежувальних протиепідемічних заходів передбачених п.3 Постанови КМУ № 1236:

«…Посилити контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів закладами дошкільної освіти, закладами громадського харчування, фізичної культури та спорту, ринками, закладами, що надають послуги з розміщення, об’єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими групами товарів тощо».

Одним із рішень комісії є переведення на навчання із використанням дистанційних технологій учнів 5 – 11 класів шкіл громади, після завершення весняних шкільних канікул, на термін з 29 березня  по 9 квітня 2021 року.

На засіданні також  було представлено інформацію відокремленого структурного підрозділу «Першотравеський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ “Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” щодо ситуації із захворюваністю на коронавірус у Межівському районі у розрізі населених пунктів та вікових категорій.

За даними епідеміологічного моніторингу, на Межівщині станом на ранок 24 березня зареєстровано 62 підтверджених випадки COVID-19, з них 12 підтверджено Ag sito-test та 50 – методом ПЛР. Стрімкий ріст захворюваності зафіксовано з середини березня. Так, у січні зареєстровано 31 випадок, у лютому – 7, у березні – вже 24.

У розрізі неселених пунктів Межівщини коронавірусна хвороба виявлена:
– смт Межова – 31 випадок;
– с. Новопавлівка – 10 випадків;
– с. Веселе – 6 випадків;
– с. Новопідгородне – 3 випадки;
– смт Демурине – 3 випадки;
– по одному випадку в селах Зоряне, Райполе, Іванівка, Вознесенське.

Щодо вікової структури всі 100% захворілих дорослі.

Серед усіх хворих 34 особи знаходилися на амбулаторному лікуванні, 28 – госпіталізовано до інфекційного відділення КНП «Першотравенська МЛ» ПМР.

Всього одужало та виписано 28 осіб, 23 – ще знаходяться на лікуванні. З початку року зафіксовано 4 летальні випадки (9 летальних випадків від COVID-19 з початку епідемії).

Всього з початку цього року визначено 344 контактних особи, які були в контакті з хворими на COVID. Всі вони знаходилися на самоізоляції 14 діб. Станом на 24.03.2021 року на самоізоляції перебувають 283 контактних особи.

Отже, як бачимо, кількість смертей та госпіталізацій зростає… На жаль, смертельні випадки від коронавірусу не оминули і громади Межівщини.

Тож вкотре закликаємо всіх мешканців бути обережними та дотримуватися карантинних обмежень!

Не відвідуйте без необхідності місця великого скупчення людей, користуйтеся засобами індивідуального захисту, з відповідальністю поставтеся до свого здоров’я та здоров’я оточуючих!

Обмежте перебування в громадських місцях та дотримуйтеся соціальної дистанції! Бережіть себе та будьте здорові!

Власна інформація «ММ»