COVID-19: Вакцинація триває!

Дніпропетровщина перетнула межу у 2 млн зроблених щеплень від коронавірусу. Область утримує лідерські позиції в Україні за темпами імунізації.

За статистикою, у Дніпропетровській області більше людей долають коронавірус, ніж хворіють. Знизилася і завантаженість ліжок у стаціонарах до 51%. Проте розслаблятися зарано, бо досі маємо високий рівень захворюваності.

На Межівщині від COVID-19 вакциновано вже 5 914 чоловік!

Таким чином, відсоток дорослого населення громад колишнього Межівського району, якому проведено вакцинацію перетнув 30 відсотків і складає – 32,4%. Від початку кампанії використано 10 398 доз вакцини.

Про це повідомляє Центр первинної медико-санітарної допомоги.


Імунізацію жителів громад Межівщини активно проводять мобільні бригади Межівського ЦПМСД. 17 листопада вакцинація у черговий раз проходила на базі Центру побутових послуг Центру соціальних послуг Межівської селищної ради. Працювала мобільна бригада у складі сімейного лікаря Світлани Васільєвої та медичної сестри АЗПСМ Юлії Кузнецової.

– Пропонуємо на вибір вакцини одразу чотирьох виробників, – розповідає Світлана Станіславівна, – AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronoVac/Sinovac та Moderna. На другу дозу маємо запис 30 чоловік. Але за дві години зробили вже понад 40 щеплень. Замовили ще вакцину, яку зараз мають нам оперативно підвезти… (Як нам стало відомо, всього за день мобільна бригада зробила 60 щеплень!).

Тиск, пульс та сатурація – обов’язкові перед щепленням. Багато хто з вакцинованих прохають довідку, навіть після першої дози. Пояснюють, що сьогодні – це необхідність…

Як і в попередні виїзди, до Центру соціальних послуг прийшло багато людей похилого віку. Зокрема, з південної частини Межової – Кам’янки. Вакцинуються навіть сімейними парами, наприклад, подружжя, які приїхали зі Славного Українсього старостату. Знову і знову говорять, що це дуже зручно. У лікарні багато хворих, а тут черга рухається досить швидко…

Як ми мали змогу пересвідчитись популярністю користуються всі наявні вакцини, але найбільше все ж таки земляки віддають перевагу CoronaVac та Pfizer.

Не зважаючи на велике навантаження, наші медики працюють з гарним настроєм та оперативно.

Але, разом із тим, детально пояснюють кожному про строки повторного щеплення, можливі ускладнення і тощо.

…На тижні проведено виїзди мобільних бригад ЦПМСД також до сіл Веселе – 18 листопада, та Степове (Український старостинський округ) – 19 листопада.

Активно вакцинуються від COVID-19 жителі Слов’янської сільської ради! Зокрема, 16 листопада щеплення робили у селі Зоряне.