Громадяни у віці 60+ зможуть використати тисячу гривень на купівлю ліків

До переліку товарів та послуг, які можна буде придбати за програмою єПідтримка, додали ліки. Але витратити на них ці гроші зможуть лише громадяни старше 60 років.

Про це повідомив у Twitter-акаунті президент України Володимир Зеленський.

За його словами, програма єПідтримка розширюватиметься й надалі, аби стати доступнішою для якнайбільшої кількості громадян. Раніше до неї додали книги, а починаючи з січня, громадяни старше 60 років, зможуть витратити тисячу на соціальні потреби, зокрема на ліки. Впродовж тижня уряд має розробити відповідний механізм.

Нагадаємо, 15 листопада президент Володимир Зеленський повідомив, що кожен українець, який отримав два щеплення від COVID-19, зможе отримати премію у розмірі 1000 гривень. Витратити їх можна буде на спорт, подорожі та відвідування культурних установ.

18 листопада Верховна Рада ухвалила за основу законопроект про виділення 1000 гривень двічі вакцинованим громадянам.

Програма стартує 19 грудня. До кінця року на неї буде виділено близько 3 мільярди гривень, і стільки ж – на початку 2022 року.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що кошти виділятимуться із загального фонду держбюджету. За його словами, держпрограма виплат за вакцинацію спрямована на підтримку п’яти напрямків бізнесу, що суттєво постраждав від локдаунів, тому витратити ці гроші українці зможуть дуже обмежено.