Карантин продовжено

Карантин в Україні триватиме до 22 травня. З наступного понеділка – у пом’якшеному форматі. Відповідне рішення прийняв Уряд.  Обмеження продовжаться і на Дніпропетровщині. Про це сповістив голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Бондаренко.

– Під час пандемії не можемо собі дозволити розслабитися і допустити розгулу інфекції. Маємо зберегти здоров’я та життя людей. Тому режим надзвичайної ситуації на Дніпропетровщині та в Україні в цілому триває. Карантин продовжено до 22 травня. Відповідне рішення прийняв Кабмін, водночас з 11 травня знявши деякі обмеження. На такі кроки Уряд пішов з огляду на епідеміологічну ситуацію в країні. Вони спрямовані на поступове відновлення роботи окремих галузей вітчизняної економіки, – зазначив голова ДніпроОДА Олександр Бондаренко.

Частину карантинних обмежень скасують 11 травня. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Зокрема, планують відкрити для відвідувань парки, сквери, зони відпочинку, літні майданчики ресторанів і кафе, салони краси, перукарні.

Наразі Уряд розглядає можливість відновити і роботу закладів побутового обслуговування та громадського харчування на виніс, музеїв та бібліотек. А ще – дозволити торгівлю непродовольчими товарами. Виняток – зони розваг та фудкорти у ТРЦ. Вони, як і раніше, не працюватимуть.

Усі послаблення відбуватимуться за умови дотримання суворих протиепідемічних та санітарних норм.

Нині в Україні – понад 12,3 тис випадків COVID-19. Із них 478 – на Дніпропетровщині.