На Межівщині розпочалася вакцинація від COVID-19…

На Межівщині розпочалася вакцинація від COVID-19…

Першим дозу вакцини CoviShield отримав Межівський селищний голова Володимир Зражевський.

– Насамперед, вакцинація це найефективніший метод захистити себе від COVID-19. – відзначив він. – В Україні вже тиждень триває вакцинація. Добровільна, наголошую! Але це не означає, що до цього питання треба підійти легковажно. Навпаки!

І, я вважаю, що найкраще і найефективніше переконувати земляків у доцільності, я б сказав  – НЕОБХІДОСТІ вакцинації на власному прикладі. Тому я сьогодні тут, разом з медиками…

Як нам розповів медичний директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Валерій Кравець, до кампанії з  імунопрофілактики  долучаються нові цільові групи з другого етапу Дорожньої карти з вакцинації від COVID-19.

Протягом цього етапу передбачено вакцинувати медичих працівників, а також людей, які знаходяться в зоні ризику, зокрема, люди похилого віку – спочатку за 80 років, потім цей віковий поріг буде знижуватись.

– Найпершими щеплення отримають всі, без виключення, працівники закладів охорони здоров’я .

Вакцинація відбувається  у стаціонарному пункті щеплення на базі Амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Для організації безпечного вакцинування кабінет щеплення обладнаний відповідно до вимог інфекційного контролю. Медики, які в них працюють, пройшли відповідне навчання. Усі щеплення проти COVID-19 є добровільними, а головне – безоплатними! – підкреслив Валерій Миколайович.

Першими пройшли навчання та отримали відповідні сертифікати сімейний лікар АЗПСМ Вікторія Федосівна Манжелій та медична сестра АЗПСМ Олександра Олександрівна Сітько.

Перед щепленням кожен з пацієнтів проходить обов’язкове обстеження у сімейного лікаря, який і дає дозвіл на вакцинацію:

– Перевіряємо тиск, пульс, термометрію, сатурацію крові киснем, – розповідає Вікторія Федосівна. – Також обов’язковим є виявлення хронічних захворювань. Ну і, звичайно, враховуємо той факт: чи хворіла людина на коронавірус…

У свою чергу медична сестра Олександра Сітько (яка сьогодні, безпосередньо вводить вакцину у Межівській АЗПСМ) також розповіла, що, буквально днями, пройшла відповідне навчання.

– Процедура, за великим рахунком, стандартна. Вводиться, як звичайна вакцина. Обєм однієї ін’єкції – 0,5 мілілітра, препарат вводиться у плече, внутрішньом’язово бажано неробочої руки, після чого пацієнту необхідно ще півгодини знаходитись під наглядом медичного працівника. 

До речі, з цією метою у Межівській АЗПСМ обладнано спеціальний кабінет нагляду після щеплення, де можна і прилягти за неохідності. 

Важливо! Лікарі інформують, що  обов’язковою є друга доза вакцини, яка вводиться через 90 днів, після першої!

За інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги, 23 березня  в Межівській амбулаторії проведена перша вакцинація від коронавірусу SARS-CoV-2. Післявакцинальних ускладнень не виявлено, вакциновано 20 чоловік, медпрацівників.

Нагадаємо, що учора Центром первинної медико-санітарної допомоги Межівської селищної ради отримано перші 340 доз вакцини CoviShield.
(Для інформації: Це локальна назва британської вакцини AstraZeneca. Її виробляють в Індійському інституті сироватки крові. 500 тис. доз якої було закуплено державним коштом. Ця вакцина ефективна та безпечна. Дозвіл на її використання дали Всесвітня організація охорони здоров’я, Велика Британія, Європейський Союз, Індія та Канада).