Офіційно про вакцинацію від COVID-19!

Шановні мешканці  Межівщини!

Станом на 23 лютого 2021 року в Україні зареєстровано 1311844 підтверджених випадків COVID-19, зокрема:

  • 59864, або 4,6% загальної кількості,  серед дітей (віком 0–19 років);

  • 61942, або  4,9 %, серед медичних працівників.

Найбільше підтверджених випадків припадає на вікову групу від 30 до 69 років, а летальні випадки були зареєстровані найбільше серед людей старше 50 років.

Уже на початку пандемії стало очевидним, що для зупинення глобальної кризи  потрібні не просто вакцини проти COVID-19, необхідно забезпечити доступ до них усім людям у світі, незалежно від їхньої фінансової спроможності.

На регіональному рівні координувати заходи з імунопрофілактики щодо коронавірусної хвороби COVID-19 будуть здійснювати регіональні координатори.

Загальною метою здійснення масової вакцинації населення є припинення поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні.

Основним завданням імунізації є охоплення вакцинацією проти коронавірусної хвороби COVID-19 не менше 50% населення України.

Наразі достеменно невідомо чи вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 зменшує ризики передачі інфекції між тими, хто отримав вакцину і тими, хто її не отримав. Водночас, масова кампанія з вакцинації допоможе значно знизити смертність від коронавірусної хвороби COVID-19 та зможе запобігти розвитку серйозних ускладнень для здоров’я, спричинених коронавірусною хворобою COVID-19.

На даному етапі першочерговою метою вакцинації проти коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні є зниження смертності та ускладнень від коронавірусної хвороби COVID-19 серед груп ризику, захист персоналу системи охорони здоров’я та інших життєво важливих систем державного значення.

Головним очікуваним результатом від вакцинації є ефективний контроль над пандемією коронавірусної хвороби COVID-19, зниження навантаження на систему охорони здоров’я і створення умов для відновлення економіки.

Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

Вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні доцільно буде організувати та провести у спосіб, який не поставить під загрозу проведення рутинної вакцинації відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні.

В. М. Сливченко,

Завідувач відділу  ВСП «Першотравенський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» .