Ситуація з COVID-19 на Межівщині

Негативна тенденція до поступового збільшення захворюваності на коронавірус зберігається і на Межівщині. Про це повідомляє відокремлений структурний підрозділ «Першотравенський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». За минулий тиждень, з 16 по 23 вересня включно, зареєстровано 23 нових випадки захворювання на ковід (60 випадків – у вересні).

Таким чином, всього на Межівщині з початку року зареєстровано 491 підтверджених випадків COVID-19 (583 – з початку епідемії). На лікуванні перебувають 43 особи. За минулий тиждень здолали хворобу 7 чоловік. За звітний період маємо і нові летальні випадки від COVID-19, яких тепер зареєстровано 21 з початку року та 26 – з початку епідемії.


Вакцинація

За інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги, станом на ранок 24 вересня відсоток вакцинованого дорослого населення по громадах Межівщини складає 13, 8%.

Вакциновано 2526 чоловік, від початку кампанії використано 4 704 доз вакцини.

По Межівській селищній територіальній громаді станом на обідню пору 23 вересня норму вакцинації працівників виконали 100% закладів освіти.

Про це у коментарі «ММ» розповів начальник відділу освіти, молоді та спорту Межівської СТГ Олександр Литвиненко.

– Норму вакцинації працівників виконали всі 9 наших закладів загальної середньої освіти – ліцеї та гімназії, 10 дошкільних навчальних закладів, Інклюзивно-ресурсний Центр, а також заклади позашкільної освіти, такі як міжшкільний навчально-виробничий комбінат, будинок дитячої та юнацької творчості, школа естетичного виховання. Середній відсоток вакцинації по освітніх закладах Межівської громади сьогодні – 87%.
Щодо ситуації із захворюваністю, то станом на 23 вересня на коронавірус у громаді хворіє 1 освітянин та 3 школярів, – відзначив Олександр Олексійович.

Також, як нам стало відомо, продовжують навчання у звичному режимі слов’янські та новопавлівські школи і дитсадки.

По Слов’янській СТГ середній відсоток вакцинації працівників закладів освіти складає 82%, зокрема Слов’янський ліцей – 87%, Зорянський ліцей – 84%.

В опорному закладі освіти Новопавлівської СТГ – Новопавлівському ліцеї №1 – також вакциновано 85 відсотків працівників.

Тим часом, заклади освіти Межівщини долучаються до участі у національному конкурсі для шкіл «Вакциновані й відкриті!», що проходить за підтримки UNICEF Ukraine USAID Ukraine – USAID Україна Citrus.ua. Учасниками конкурсу можуть стати заклади освіти, де вакцинувалися 80% працівників. Сьогодні соціальні мережі вже рясніють світлинами колективів шкіл з хештегами #ВакцинованіВідкриті


На цьому тижні мобільні бригади ЦПМСД Межівської селищної ради розпочали вакцинацію препаратом Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech.

Зокрема, імунізація проходить на базі Центру побутових послуг Центру соціальних послуг Межівської селищної ради.

23 вересня вакцинацію проводила мобільна бригада у складі сімейного лікаря Світлани Станіславівни Васільєвої та медичної сестри АЗПСМ Юлії Кузнецової.

– Вакцинація йде непоганими темпами, – відзначила Світлана Станіславівна. – Лише сьогодні у нас заплановано зробити 130 щеплень, з них 90 повторних та ще 40 – першою дозою.

Всі, з ким нам вдалося поспілкувалися, а у черзі ми зустріли як жителів Межівської, так і Слов’янської громад, розповіли, що першу дозу перенесли добре.

Перед процедурою всім обов’язково проводять огляд – міряють температуру, тиск та сатурацію.

Як повідомив медичний директор Межівського ЦПМСД Кравець В.М., останні дні межівські медики отримали 1 350 доз вакцини Pfizer-BioNTech.

– Тепер ми працюємо практично з усіма вакцинами. Щодо Pfizer, то наші мобільні бригади будуть працювати з нею не лише у Межовій, а й по населених пунктах Межівської СТГ та громад Межівщини. Маємо сподівання, що земляки все ж таки відповідально підійдуть до цього надзвичайно важливого питання, – наголосив Валерій Миколайович. – Адже вакцинація – це не тільки турбота про власне здоров’я, а і про здоров’я рідних та близьких, всіх, хто знаходиться поруч із нами.

Як ми вже повідомляли, сьогодні у Центрі первинної медико-санітарної допомоги у наявності вакцина одразу кількох виробників, зокрема Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech (2-га доза вакцини проводиться через 21-28 днів); AstraZeneca Європейського виробництва (Нідерланди) – 2 доза вакцини проводиться через 4 тижні; CoronaVac (Китай), 2 доза вакцини – через 2 тижні.

Бажаючим отримати щеплення необхідно звертатися в амбулаторії за місцем проживання або в Межівську АЗПСМ.