Україна переходить до «жовтої» зони з 23 вересня. Що зміниться?

З четверга, 23 вересня, на всій території України буде встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під час позачергового засідання 21 вересня ухвалила рішення про перехід країни на «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки.

Перехід відбувся з 00 години 00 хвилин 23 вересня на території  всіх регіонів України у зв‘язку із суттєвим погіршенням епідеміологічної ситуації.

«Епідемічна ситуація у країні стрімко погіршується, тому обов’язок держави — захистити життя та здоров’я людей», — зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 
 

Водночас він наголосив, що вакцинація на сьогодні є найефективнішим способом протидії COVID-19, і держава забезпечила можливість кожному щепитися безкоштовно.

 ДНІПРОПЕТРОВЩИНА ТАКОЖ  ПЕРЕЙШЛА ДО «ЖОВТОЇ» ЗОНИ

«Динаміка захворюваності в регіоні за останні два тижні сягнула +57,75%.  Станом на сьогодні, на Дніпропетровщині зареєстровано 143 143 випадків захворювання на Ковід-19. З них 422 — за останню добу. Активних хворих наразі в області 4 467 осіб. Дев’ятеро людей не можуть самостійно дихати й підключені до ШВЛ. Тому, закликаю громадян носити маски в закладах і громадському транспорті, а також дотримуватись дистанції в 1,5 метра й робити щеплення. Вакцинація — найефективніший спосіб протидії #COVID19», — наголосив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Під час «жовтого» рівня епідемічної небезпеки на Дніпропетровщині діятимуть такі обмеження:

–  школи, дитсадки та ВНЗ працюють за умови 80% вакцинованого персоналу принаймні однією дозою;

– заборонені масові заходи за участю більше однієї людини на 4 м² площі території або з наповненістю залів понад дві третин місць в кожному окремому залі;

– не більше чотирьох осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами-мінімум 1,5 метра;

 – кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше двох третин місць або 50% місць в кожному окремому залі;

 – спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть при обмеженні кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 м² площі.

У МОЗ стверджують, що обмеження не застосовуватимуться, якщо жовті або зелені Covid-сертифікати будуть у більш ніж 80% персоналу і 100% відвідувачів закладів або заходів (крім осіб до 18 років).