Вакцинувався? Отримай тисячу! Кожен, щеплений від COVID-19 отримає…

Українці, щеплені двома дозами вакцини, отримають по 1000 гривень!

Володимир Зеленський звернувся до громадян України із закликом вакцинуватися проти коронавірусу. Він заявив, що кожен, хто зробив два щеплення, зможе отримати 1 тисячу гривень від держави.

Про це президент заявив у відеозверненні.

Зеленський анонсував нову програму підтримки креативного, спортивного й транспортного секторів економіки. За його словами, громадяни, щеплені від COVID-19 двома дозами вакцини, зможуть отримати тисячу гривень через додаток “Дія”.

“За ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал, кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр. Або купити квитки для мандрівок всередині країни на внутрішні авіа та залізничні перевезення”, — заявив Зеленський.

Він додав, що програма заохочень стартує 19 грудня. До кінця року на неї буде виділено близько 3 млрд гривень до кінця року та ще стільки ж на початку 2022 року.

Від редакції: Точний механізм виплати невідомий. Відомо, що треба буде реєструватися у застосунку «Дія». Тим повністю вакцинованим, хто не має можливості скористатися цим застосунком, обіцяють згодом повідомити і про альтернативні методи отримання коштів.

Прессекретар президента Сергій Никифоров наголосив, що насамперед йдеться не про «тисячу за вакцинацію», а про масштабну програму з підтримки бізнесу, мовляв, влада не напряму дає гроші бізнесу, а видає гроші людям, підтримуючи їхнє рішення вакцинуватися. За його словами, перелік послуг сформували таким чином, щоб підтримати послуги, які найбільше, на думку влади, постраждали від пандемії коронавірусу і карантинних обмежень.

«Механізм виділення грошей ще проробляють, але вже зараз можна сказати, що це не готівка на руки. Це буде певний ваучер або сертифікат, або депозит – називайте? як хочете – на перелік товарів та послуг. Вичерпний список оголосимо найближчим часом, але узагальнено це культура, мандри та спорт. Тому є і третій плюс від програми – заохочення саме культурного та спортивного розвитку українців», – пояснив речник Президента 16 листопада у фейсбуці.