COVID – 19 на  Межівщині. Скільки захворіли та вже здолали хворобу? (Офіційна інформація)

З понеділка – 5 жовтня  обласний центр Дніпропетровщини опинився у «помаранчевій» зоні епідеміологічної небезпеки. Таке рішення прийняла Державна комісія ТЕБ та НС.

Все – через значне та стійке збільшення у місті кількості активних випадків захворювання на коронавірус.

В офіційній інформації від 4 жовтня, яку оприлюднила Дніпропетровська облдержадміністрація  – один з підтверджених випадків COVID-19 зафіксовано і в Межівському районі.

З огляду на те, що чутки зазвичай ширяться значно оперативніше, аніж офіційна статистика і від земляків (а особливо – у соціальних мережах) можна почути як різні статистичні дані, так і безліч версій щодо розповсюдження корона вірусу на території району – ми вирішили звернутися за офіційним коментарем до Центру первинної медико-санітарної допомоги Межівської селищної ради.

Нашими співрозмовниками стали медичний директор Центру – Юлія Василівна Скочко та головна медична сестра – Діана Юріївна Токар.

–  То яка кількість хворих на коронавірус офіційно сьогодні  на Межівщині ?

Юлія Скочко:

– На сьогодні на лікуванні перебувають 3-є ( троє) осіб – жителів Межівського району, у яких офіційно – шляхом ПЛР-тестування підтверджено коронавірусну інфекцію.

Всі вони переносять хворобу у середній формі (тобто наразі загрози їх життю немає),  а встановлені контактні особи перебувають на самоізоляції.

– Скільки інфікованих на COVID- 19 жителів Межівського району одужали з початку епідемії?

Юлія Скочко:

– Можемо говорити про 4 (чотирьох) хворих, які повністю одужали, тобто мають негативні повторні тести…

– Як виглядає загальна статистика захворювань на COVID- 19 на Межівщині  з початку епідемії?

Діана Токар:

– Загалом – з початку епідемії – маємо 7 офіційно підтверджених випадків.

Однак, 5 (п’ятеро)  з них – це ті хворі, чиї аналізи направлялися, безпосередньо, Центром первинної медико-санітарної допомоги Межівської селищної ради.

2 інших випадки – встановлені в інших лікувальних установах області та країни, але за місцем проживання (реєстрації) ці  хворі – жителі Межівщини.

Як відзначила Юлія Василівна – 4 (четверо) із 7 (семи) – одужали…

– Чи багато останні тижні, звернень земляків щодо підозри на коронвірусну інфекцію?

Юлія Скочко:

– Ні, на сьогодні таких звернень небагато. Аналізи  на COVID- 19 беруться за наявності переліку симптомів.

Центр первинної медико-санітарної допомоги кожного тижня направляє чергову  партію аналізів до Дніпропетровського обласного лабораторного центру.

До сьогодні ІФА тести в обов’язковому порядку також бралися у всіх, хто підлягав екстреній та  плановій госпіталізації.

Як відомо, від 5 жовтня обласний Центр – місто Дніпро внесено до “помаранчевої” зони, а отже планові госпіталізації до обласних лікарень призупинено.

Діана Токар:

– Додам, що кожного тижня відправляємо – 20-30 ІФА тестів. А загалом, з початку епідемії COVID- 19 нами направлено 214 зразків на ІФА тести та 64 – на ПЛР-тести.

Юлія Скочко:

– Сьогодні  Межівщина знаходиться у ,так званій, «зеленій» зоні. Але, повторюсь, наш обласний центр – місто Дніпро – вже  у «помаранчевій». Кожного дня реєструються рекордні цифри тих, хто захворів. – і по області, і по країні. Тож можемо говорити про другу хвилю епідемії.

А отже, закликаємо земляків з усією відповідальністю поставитися до профілактики  COVID- 19!

Дотримуйтесь маскового режиму та соціальної дистанції у громадських місцях,  мийте руки з милом та користуйтесь антисептиками. А головне: не займайтеся самолікуванням і одразу звертайтеся до сімейного лікаря, якщо відчули симптоми захворювання!

Від редакції: Станом на ранок 5 жовтня на Дніпропетровщині – 7137 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу. Вже подолав недугу 3541 мешканець області, померли 125 людей.

Загалом в області виконали понад 86,4 тис лабораторних досліджень на COVID-19 методом ПЛР та понад 212,3 тис досліджень – методом ІФА.