Поліція застерігає: будьте обачними та обережними!

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11 березня 2020 року та з урахуванням рішення державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» з 12 березня 2020 року в Україні запроваджено тритижневий карантин в усіх закладах освіти незалежно від форми власності та сфери управління.

Під час карантину запроваджено ряд заборон, які було встановлено КМУ, а саме:

– відвідування закладів освіти її здобувачами до 3 квітня 2020 року;
– проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
– відвідування суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, тощо, торгівельно-розважальних центрів, закладів культури, фітнес-центрів), крім торгівельного і побутового обслуговування населення, роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, провадження банківської та страхової діяльності.

Щодо поширення будь-яких чуток, що стосується коронавірусу COVID-19, передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність, що передбачено ст. 173-1 КУпАП «Поширення неправдивих чуток» не лише між особами, а також в мережі Інтернет, тягне за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Також законодавством України передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм. Згідно ст 44-3 КУпАП «Про захист населення від інфекційних хвороб» розмір штрафу складає від 17 тис. грн до 34 тис. грн., а для посадових осіб – від 34 тис. грн. до 170 тис. грн.

Посилення кримінальної відповідальності за порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворювання і боротьби з ними (ст. 325 Кримінального Кодексу України «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням») шляхом збільшення штрафу від 17 тис. грн до 51 тис. грн, а також встановлення покарання у вигляді позбавлення волі до 3-х років.

БУДЬТЕ ОБАЧНИМИ ТА ОБЕРЕЖНИМИ!

Аліна Толкачова,
інспектор сектору превенції Межівського ВП СВП ГУНП
в Дніпропетровській області, старший лейтенант поліції