З 5 жовтня – Дніпро переводять до “помаранчевої” зони!

Нові карантинні норми почнуть діяти з понеділка – 5 жовтня.

Їх затвердили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій. Все – через значне та стійке збільшення у місті кількості активних випадків захворювання на коронавірус. Повідомляють у Дніпропетровській ОДА.

 

Відтепер під забороною (інформація із релізу обладміністрації):

  • відвідування занять у профтехах та вишах. Дозволять вчитися лише групами до 20 людей;
  • проведення масових заходів за участю понад 220 людей. Із розрахунку одна особа на 10 кв м будівлі або території. Це ж обмеження діє і для закладів торгівлі та побутового обслуговування;
  • діяльність установ, що надають послуги з розміщення (наприклад, хостелів). Можуть працювати лише готелі;
  • робота розважальних закладів (ресторанів, нічних клубів) з 24:00 по 07:00;
  • планові госпіталізації, окрім винятків;
  • робота спортивних залів, фітнес-центрів. Окрім тих, які зможуть забезпечити перебування не більше 1 людини на 10 кв м приміщення;
  • прийом нових змін до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Заклади харчування мають бути заповнені не більше ніж на половину сидячих місць.

Крім того, у Дніпропетровській області продовжать діяти обмеження, встановлені для «жовтої» епідемічної зони. В «жовтій» зоні – міста Кривий Ріг, Тернівка, Новомосковськ, а також Верхньодніпровський, Дніпровський, П’ятихатський, Солонянський та Царичанський райони.

Решта території області – «зелена».

Головний санітарний лікар Дніпропетровської області Роман Чуб підкреслив, що причинами переводу певних одиниць в наступні зони епідеміологічної небезпеки є нехтування елементарними заходами власної безпеки.

«Це поведінка в транспорті, невикористання засобів індивідуального захисту, недотримання правил особистої гігієни. Саме завдяки цим простим правилам ми можемо поліпшити епідеміологічну ситуацію в регіоні», – підсумував він.

Станом на 2 жовтня, на Дніпропетровщині – 6423 підтверджені випадки коронавірусної хвороби, у тому числі 3981 – у Дніпрі. 3314 мешканців регіону одужали, 116 – померли.