Шахові дебюти на Межівщині…

Цими днями Центр соціальних послуг Межівської селищної ради (директор Бут С. В.) гостинно відчинив двері для учасників відкритого шахового турніру…

Турніру, який вже сміливо можна назвати традиційним, адже проходить він на базі Центру не вперше і, цілком ймовірно, стане невід’ємною частиною шахового життя нашого району, такою собі оазою для любителів шахів.

З нетерпінням очікували дня змагань поціновувачі найінтелектуальнішого виду спорту на Межівщині. Адже, за їх словами, не так часто випадає нагода посидіти за шахівницею у такій гарній компанії, у змагальному ритмі зіграти одразу з кількома суперниками.

Самих учасників на звітний турнір завітало 12. Якщо комусь ця цифра видасться не надто вражаючою, відзначимо, що шахісти провели за шаховими дошками близько шести годин, зігравши по п’ять партій кожен, де контроль часу становив 1 годину.

Загалом турнір проходив за класичною швейцарською системою, а головним суддею змагань працював медпрацівник Центру, сам шанувальник шахів – Олександр Ковтун.

Приємно було побачити на турнірі справжнє єднання досвіду та молодості. Адже разом з авторитетними ветеранами шахового руху Межівщини такими, як Микола Терентійович Грищенко, Олександр Семенович Путько чи Григорій Михайлович Тютченко, участь в змаганнях взяли і учні Межівської ЗШ №2. І це надзвичайно приємно, бо говорить про те, у шахів на Межівщині є майбутнє…

Щодо географії учасників, то окрім, власне межівчан, одразу троє шахістів прибули з Демуриного, ще один учасник – Ігор Головченко – з Богданівки. Були на турнірі й гості району, як наприклад, Михайло Іовшиц із смт Покровське.

Щодо самих змагань, то організатори вирішили розділити (і це, мабуть, правильне рішення) юних учасників та досвідчених шахістів.

Отже у турнірі школярів, основну сітку з однаковою кількістю очок – по три завершили двоє учасників. Тож ім’я переможця визначилося під час, так званого, п’ятихвилинного бліцу. Ним став В’ячеслав Гуда, друге місце посів Євген Симоненко, третє – Ростислав Клименко.

Та головна інтрига, звичайно, розгорнулася серед шахістів з досвідом, де зустрічалися і давні друзі по шахівниці і, водночас, принципові суперники…

Зайве говорити, що всі, без виключення, гравці мали на меті лише переможний результат. Це філософія шахів, коли ти прагнеш виграти кожну наступну партію, незважаючи на ранг та статус суперника. Інакше – не має сенсу сідати за шахівницю…

Але перемагають завжди найбільш холоднокровні, уважні, або, як кажуть самі шахісти: «Виграє той, хто припускається мінімум помилок…»

Перемогу в цьогорічному турнір виборов Григорій Тютченко, який набрав чотири з половиною очки (4 перемоги та одна нічия). А ось доля другого-третього місць вирішилася за, так званим, коефіцієнтом Бухгольца, коли враховуються очки, набрані переможеними суперниками. Тож друге місце посів – Анатолій Полішко, третє – Олексій Кутній – по три очки в активі. До речі, 3 залікових бали набрав на турнірі і богданівець Ігор Головченко, але він зіграв на турнір на одну партію менше.

Що ж, підсумовуючи хотілось би відзначити, що турнір вдався!

І насамперед за це варто подякувати його організаторам – Центру соціальних послуг, а також всім учасникам за прекрасну атмосферу та позитивний настрій.

Сподіваємось, що турнір дійсно стане традиційним, а його рівень буде зростати з кожним роком!

Євген Травневий