Жінки, гідні віншування

Ти – ЖІНКА! Пам’ятай це всюди!
І як би там не склалось майбуття,
А справжня ЖІНКА завжди в шані буде,
Бо ЖІНКА – це і є творець життя!..

                                         Любов Ігнатова

Для Слов’янської громади 2021 рік видався «врожайним» на ювілярів-довгожителів. Тих, кому у цьому році виповнюється 80, 85, 90, 95 – сорок дві особи!

Нещодавно 80 літ відміряли Черевань Любов Федорівна та Кулачук Любов Савеліївна (с. Слов’янка) , 85 – Подлєсна Олена Олександрівна, 90 – Максименко Марія Павлівна, 95 – Прокопенко Олена Степанівна (с. Зоряне)

Цими днями відзначила славний 95 – річний ювілей і жителька села Слов’янки Омельченко Ніна Сергіївна. У цей святковий день до ювілярки завітали голова місцевої ветеранської організації Надія Миколаївна Приступа та соціальний працівник Світлана Олексіївна Кущ. Вони черговий раз привітали іменинницю, поспілкувалися про жіночу долю – той барвистий рушничок не завжди із веселковим вишиттям.

Ніна Сергіївна народилася 27 січня 1926 року у багатодітній селянській родині, де виховувалося семеро дітей. На її дитинство випали страшні часи голодомору 1932-1933 років, труднощі колективізації. Але на цьому випробування в її житті не закінчилися. Коли чорним крилом вкрила рідну землю війна 1941-1945 років, дівчину разом з іншими однолітками окупанти вивезли на примусові роботи. Весь час сумувала за своєю родиною, рідним селом, Батьківщиною. Тому додому поверталася з великою радістю і надією на щасливе мирне життя. З молодим завзяттям працювала на різних роботах у колгоспі, раділа відбудові краю. Часу на відпочинок було мало, але працювали з вогником, з піснею…

Спогадів вистачило б на три життя, ті події відкарбувалися в пам’яті назавжди…

Юність минула у праці і турботах. Створили сім’ю із сусідським хлопцем-сиротою, виростили четверо діток.

Ніколи не мали спокою її роботящі руки, завжди знаходилась для них робота: і вдома по- господарству, і на городі, і на колгоспному полі чи свинарнику.

Омельченко Ніна Сергіївна була і залишається світлою, доброю, працелюбною, мудрою людиною, душею великої родини, люблячою мамою, бабусею дев’ятьох онуків, десятьох правнуків і двох праправнуків. Кожному вистачає душевної теплоти, життєвої мудрості, доброго слова.

Щирі віншування надсилаємо і ми. Міцного здоров’я і щасливого довголіття Вам, шановні! Жінки, що пройшли усі труднощі життя і не втратили здатність радіти, любити, святкувати, що несуть повагу до традицій, свою мудрість, доброзичливість і щире слово, заслуговують на низький уклін, сердечну вдячність і синівське піклування.

Шановні жінки! Прийміть щирі вітання з нагоди Міжнародного жіночого дня! І яка не була б за вікном погода, хай у Вашому серці буде світло та ясно від уваги й любові друзів, рідних й коханих. Відчуйте себе у свято 8 березня королевами, і залишайтеся ними назавжди!

Валентина КРАВЦОВА,
с. Слов’янка