Фітнес по-новопавлівськи

Історія новопавлівського фітнес-руху почалася 2016 року, коли в село приїхала тренер Оксана Бобкіна. Зразу було дуже багато бажаючих зайнятися фітнесом, набралося три групи. Заняття проходили тричі на день. Зараз на календарі весна 2021-го. Заняття з фітнесу у Новопавлівці такі ж популярні, як і п’ять років тому. Як і з чим прийшли до п’ятирічного ювілею новопавлівські «фітоняшки»?

Тричі на тиждень (понеділок, середа, п’ятниця) сходяться до Новопавлівського будинку культури прихильники здорового способу життя. Це на тренування збираються жінки, які вподобали заняття фітнесом. Тренуються у вечірній час, адже вдень зайняті – хто на роботі, хто по господарству. На заняття приходять усі бажаючі. Адже кожному відомо, що помірні фізичні навантаження позитивно впливають на здоров’я і підтримують у нормі психічний стан: організм виробляє більше ендорфінів, що позитивно впливає на настрій і самооцінку.

Тренування по черзі проводять Наталія Тягун і Людмила Дрегваль – ветерани з першого фітнес-набору Оксани Бобкіної.

Наталія Тягун:

– Ми займалися з тренером півтора року. А коли вона перестала їздити, уже не змогли відмовитися від фізичної активності. Щось намагалися робити вдома самі, але то не воно. Витримали так місяць чи півтора. А тоді зібралися і почали тренуватися самостійно. Утворилося дві групи, займалися у будинку культури і в спортзалі Новопавлівської школи №2. А потім об’єдналися. Тепер усі разом у будинку культури. Спочатку приходило до трьох десятків людей, навіть тісно було в залі. Потім трохи відсіялися.

Людмила Дрегваль:

– Комусь здалося, що важко, хтось перехотів. Причини були різні. Та ще й карантин вплинув. Новопавлівка – село велике. Декому далеко йти на тренування. То чоловіки підвозять.

Наталія Тягун:

– Спочатку мій чоловік обурювався, що треба мене возити. А потім звик. Якось було, що не могла піти, чимось важливим була зайнята, працювала за комп’ютером. А чоловік заходить до кімнати і каже: “Ну ти йдеш? Я вже машину прогріваю”.

Наталія Тягун:

– Тренер Оксана дала нам поштовх, заклала основи для занять фітнесом, систему вправ. Тепер стараємося самі, шукаємо необхідну інформацію в Інтернеті.

Людмила Дрегваль:

– Оксана Бобкіна – професіонал, постійно вчиться. Ми – аматори з великим бажанням. Час від часу з нею спілкуємося, кілька записів своїх тренувань Оксана скидала нам на вайбер. Перед Новим роком приїжджала до нас, провела тренування. Потім почаювали, поспілкувалися.

Наталія Тягун:

– Тренуємося для себе, для свого задоволення. Але це не означає, що у нас не серйозно. Ми відпрацьовуємо півтори години на повну силу. Кожен за своїми можливостями. У нас із Людою немає ніяких відмовок – не хочу, не можу, – чи якихось причин не провести заняття. Якщо я не можу, Люда проводить. Як треба – то я її міняю.

Тренування в групі щоразу відрізняються, вправи добираються різноманітні, так, щоб не повторюватися. То з м’ячами, то з гантелями, то зі скакалками. Заняття фітнесом безкоштовні. Приходять люди, пробують тренуватися тиждень-два. Потім, якщо вирішили залишитися, купують собі спортивний килимок і гантелі. Близько десятка постійних учасників, а то приходять бажаючі. Віковий склад досить широкий, в діапазоні 20-50 років. На тренуваннях Наталія та Людмила пояснюють, на що варто звернути увагу у харчуванні, які продукти включити в раціон, чого варто уникати. Ті, хто тренується давно, пам’ятають рекомендації і від тренера Оксани.

Фоє будинку культури колись обладнали для занять танцями. На стінах закріплено дзеркала, встановлені хореографічні станки. Це зручно і для занять фітнесом. Крім того ще є різноманітний інвентар: фітболи (великі гумові м’ячі), спортивні килимки, гантелі. ТОВ «Чугуєво» подарувало кілька комплектів фітнес-гумок та обважнювачів для ніг. Степ-платформи виготовили місцеві умільці. Отож, є всі умови, аби було бажання.

У кожної жінки своя мотивація до тренувань. Хтось хоче покращити свій фізичний стан, хто скинути вагу, а дехто провести час у веселій компаніі. Це, до речі, теж важливо і корисно. Двічі вже виїжджали гуртом на річку, каталися на байдарках.

Ось що говорять учасниці групи.

Наталія Тягун:

– Раніше мені важко було почепити гардини на вікна – то плечі мліють, то руки терпнуть. Зараз ту гардину чіпляю на раз-два. Відчуваю себе здоровішою.

Людмила Дрегваль:

– Я добре скинула вагу, адже велику увагу приділила системі харчування. Постійно консультувалася з Оксаною. Результат був величезним. З того часу намагаюся підтримувати баланс.

Ольга Чайка:

– Я зараз на дистанційному навчанні – в середині третього курсу пішла і аж на п’ятому вийду. Тому є час, щоб займатися фітнесом.

Людмила Бакай:

– Ходжу для розминки, для підтримки фізичної сили, щоб спину зміцнити.

Наталія Зенеч:

– Для позитиву, для розминки. Фітнес – це добре. Я місяців чотири сиділа вдома, а дівчата запрошували. Нарешті пішла. Можливо, не все вдається, та стараюся всі вправи виконувати якнайкраще.

Людмила Омельченко:

– Я теж починала заняття фітнесом у групі Оксани Бобкіної. Так із 2016-го і не полишала цієї справи. Хіба що є якась вагома причина, щоб пропустити заняття, а так регулярно йду на тренування. Адже ми сюди приходимо, щоб покращити фізичну форму.

Ірина Асмолова:

– Я тільки вдруге прийшла. Але маю бажання на подальше.

Наталія Радченко:

– Заняття відвідую рік. Стало легше ходити, трохи знизила вагу.

Любов Гвоздецька:

– Я налаштовувалася довго, все не могла наважитися. Аж до тих пір, коли почала відчувати, що вранці дуже важко підніматися. Тоді вже пішла. Тепер почуваюсь набагато краще.

Юлія Гінайло:

– Рухаюся вільніше. А ще є бажання знизити вагу.

Ірина Кутня:

– Мені п’ятнадцять років. Сьогодні мій дебют у групі. Хоча років у одинадцять я теж починала тренуватися у Оксани. Зараз хочеться підтримувати фізичну форму, тому й прийшла в групу.

Ми запитали думку тренера Оксани Бобкіної про фітнес-групу у Новопавлівці. Ось що вона сказала:

– Людмила Дрегваль і Наталія Тягун – це два лідера. Вони з самого початку серйозно поставилися до тренувань, визначили свої цілі і поступово, але наполегливо до них наближалися. Наталя – людина позитивна й дуже активна, велика розумниця. А про Люду, взагалі, окрема розмова. Це людина великої сили волі і наполегливості. Для неї не було жодної! причини пропустити тренування. Дуже рада за моїх дівчат, що не покинули фітнес. Скажу так: новопавлівська група – це моя гордість.

«Межівський меридіан» щиро вітає активних новопавлівських «фітоняшок» і всіх жінок з весняним святом. Будьте завжди здоровими, щасливими і коханими!

Антоніна ТАРАСЕНКО