Про антонівський Інтернет і депутатські справи Надії Бобенчик

Надія Бобенчик родом з Новопавлівки. Тож і в депутати балотувалася у Новопавлівську сільську раду. Представляє там села Антонівське і Федорівське. І хоч працює чотири місяці, та вже можна сказати, що її роботу видно. Зовсім недавно жителі Антонівського отримали якісний Інтернет. Виявила ініціативу і посприяла цьому саме їх обраниця Надія Бобенчик.

Як розповіла пані Надія, в Антонівському весь час були проблеми зі зв’язком. Інтернет був, але користуватися ним було дуже незручно через низьку швидкість.

– Зараз провели зв’язок від Інтернет-провайдера ПростоНет. Тепер швидкість передачі сигналу висока, нічого не зависає. Люди задоволені. Із самого початку планувалося встановити тридцять вісім точок. Але коли роботи почалися, і перші точки були підключені, список почав рости. Наразі вже діє близько двадцяти точок.

Звичайно, Надія Бобенчик як депутат посприяла процесу. Знайшла спеціалістів, які займаються проведенням Інтернету. Довго вела з ними переговори. Разом шукали, де розмістити антену. Були побоювання, що буде низько і сигнал не піде.

– Ми піднялися на двоповерхову будівлю. Мені сказали, якщо зараз побачимо Межівський елеватор з цієї будівлі, то можна спробувати. На щастя, ми побачили елеватор. Переговори і вирішення всіх організаційних питань зайняли чимало часу – з кінця листопада і аж до закінчення локдауну. Люди вже навіть почали втрачати надію, бо довго чекали. Зараз що нині без Ітернету сутужно.

На жаль, ситуація з українськими селами довгий час склалася не найкращим чином. Скільки за останні десятиліття руйнувалося, закривалося, ліквідовувалося, що можна просто зневіритися у всьому. І тому, коли щось будується, організовується, започатковується, люди від елементарних речей відчувають себе щасливими. Хотілося б, щоб таких відчуттів було якомога більше.

Хотілося поговорити з самими антонівцями щодо Інтернету. А люди стали розповідати про депутата. І характеристики виявилися прекрасними. Колеги по роботі зазначили, що до пані Надії виборці телефонують з будь-якого питання. І вона кожному старається допомогти. Бо не уявляє, як можна відмовити людині, навіть не спробувавши. Ось що сказали мені у телефонній розмові жителі Антонівського.

Алла Никифорівна Сліпець:

– Уперше ми побачили Надію Миколаївну перед виборами. Вона зустрілася з нами, поговорила. Проблемних питань у нас багато. Але було видно, що їй дуже хотілося щось зробити для людей, чимось допомогти. Багато не обіцяла, та ми їй повірили. Думаю, що не помилилися. Я особисто зверталася до депутата, і Надія Миколаївна допомогла вирішити спірне питання між сусідами. І про Інтернет скажу. Маю онуку-студентку. Навчається заочно. То їй Інтернет дуже потрібний. Я знову звернулася до Надії Миколаївни. Вона допомогла і в цьому питанні. Тепер у моїх дітей є Інтернет, і онучка дуже радіє цьому. Хочу побажати Надії Миколаївні успіхів у її роботі і всього найкращого.

Любов Василівна Кравець:

– Знаю Надію Миколаївну давно, ще коли вона працювала у Центрі зайнятості. Мені доводилося тоді до неї звертатися. Це людина, яка вислухає і допоможе, якщо це в її силах. Коли стала нашим депутатом, допомогла при оформленні документів, коли в нашій сім’ї трапилося горе – у дочки помер чоловік. Що стосується Інтернету, то по нашій вулиці завдяки депутату він уже проведений. Я не підключалася, але коли виникне така потреба, то вже без проблем зможу це зробити.

Тож Інтернет в Антонівському – лише одна з багатьох, хоча й масштабна, справа депутата Новопавлівської сільської ради Надії Бобенчик. Спілкуючись із нею, роблю висновок, що це не останній її великий проект. За нею – два села із загальною кількістю населення більше трьохсот чоловік. І бути для них, як усі, вона не може. Бо несе за людей відповідальність.

Тетяна СІТАР