У Новопавлівці відкрито Клуб пауерліфтингу

Минулого тижня у Новопавлівській сільській раді відбулась непересічна подія для спортивного життя місцевої громади – відкриття Клубу пауерліфтингу!

Почесний гість свята – депутат Дніпропетровської обласної ради Наталія Бабаченко, яка допомогла новопавлівцям у реалізації їхнього проекту, а саме – у придбанні сучасних тренажерів та спортивного інвентаря.

Ідея сільського голови Миколи Гаврилова і директора Новопавлівського ліцею, а за сумісництвом тренера з пауерліфтингу Юрія Білика, підтримка з боку обласного депутата та новопавлівської громадської організації «Калинонька»… І ось – маємо результат!

10 грудня у Новопавлівці розпочав свою роботу Клуб з пауерліфтингу. На свято завітала депутат обласної ради Наталія Бабаченко, яка разом із сільським головою Миколою Гавриловим та юними вихованцями секції пауерліфтингу відкрили нову тренажерну залу. Мова йде про відремонтоване приміщення площею біля 130 м2 з досить солідним, професійним ліфтерським обладнанням, яке можна використовувати не лише для занять силовим триборством, а, скажімо, бодібілдингом чи фітнесом.

Починаючи з 2007-2008 років, «Межівський меридіан» постійно висвітлював успіхи та здобутки новопавівських пауерліфтерів – як індивідуальні, так і у складі команди Межівської ДЮСШ. А тому ми не могли оминути увагою і цю знакову подію у їх житті. Адже саме із тренажерної зали Новопавлівської школи №1 (сьогодні ліцею) свого часу вийшла ціла плеяда відомих за межами України спортсменів, таких як майстер спорту України, чемпіон Європи, віцечемпіон світу та Європи серед юнаків Андрій Білик; чемпіон Європи серед юнаків Іван Кондратюк.

Саме Білику Ю.В. завдячують своїми успіхами майстри спорту з пауерліфтингу Євген Ільницький та Вадим Білик, кандидат в майстри спорту Владислав Канівець, чемпіони та призери України й області Євгенія Бойко, Руслана Лисенко, Яна Бойко, Інна Яковенко, Тетяна Мальцева, Юлія Синиця та інші.

Про Новопавлівський клуб пауерліфтингу наша бесіда з Юрієм Васильовичем БІЛИКОМ.

– Юрію Васильовичу, вітаємо, можна сказати, з новосіллям. Довгоочікуваний подарунок для новопавлівського пауерліфтингу. Як народилася ідея створення клубу?

– Відверто скажу: міряти ми могли про все, що завгодно. Але для таких масштабних проектів необхідні підтримка і розуміння з боку влади.

Ідея облаштувати спортивний клуб (причому багатопрофільний) належить нашому сільському голові Миколі Васильовичу Гаврилову.

Одразу після виборів почали разом працювати над її реалізацією – підбирали приміщення, радилися, перебирали варіанти.

А коли є така підтримка, то ми і самі повірили, що у Новопавлівці з’явиться справжній спортивний клуб.

Тому, насамперед, треба подякувати нашому голові: з одного боку, це була його робота по облаштуванню спортивної зали, а з іншого – пошук підтримки на ще вищому рівні… Адже для зали потрібне вартісне спортивне обладнання.

Такою підтримкою для нас стала депутат Дніпропетровської обласної ради Наталія Бабаченко, яка посприяла у придбанні тренажерів та інвентаря на суму 250 тисяч гривень.

– Пауерліфтинг просто не може бути непопулярним у Новопавлівці (Юрій Васильович посміхається). Чи багато дітлахів сьогодні ходить до секції. Можливо, є й дорослі? Іншими словами: чи буде затребувана така чудова тренажерна зала?

– Насамперед на базі клубу тренується секція пауерліфтингу (у складі Межівської ДЮСШ), тобто школярі. У середньому – до 30 дітей за тренування… Вони займаються з 16-ї до 18:30, три дні на тиждень. Після них, о 19-й, вже приходять дорослі. Пауерліфтинг, фітнес тощо. Їх теж чималенько, до 15 бажаючих тренуються постійно. Тобто, кожного дня наш клуб відвідують близько 50 чоловік. Я б сказав інакше – не завжди вистачає часу приділити всім увагу…

– Ми слідкували за Вашими повідомленнями у Фейсбуці про початок ремонтних робіт. І, здається, буквально за місяць вже відкриття?

– Саме так. Почали працювати 7-8 листопада, а вже 10 грудня відбулося відкриття. Хоча виконано за цей час величезний об’єм роботи. Утеплено та укріплено стіни і стелю. Встановлено нові вікна та двері. Змонтовано нове опалення, прокладено електропроводку. Одним словом – всі умови, причому дійсно, найкращі!

Хотів би подякувати будівельній бригаді, яка в найкоротший термін і, головне, якісно виконала роботи. Це керівник будівельної бригади Григорій Попадюк, будівельники Ігор Андрусеньків, Ігор Трінька, Іван Данилюк, Ярослав Борис, Роман Попадюк, Руслан Андрушків, Андрій Отрода.

Власне, ремонт приміщення проводився за рахунок коштів громадської організації «Калина», створеної при сільській раді ще в далекому 2011 році саме для вирішення нагальних питань громади. Відгукнулися і взяли фінансову участь дуже багато земляків. Навіть не хочу називати прізвища, бо обов’язково когось не згадаємо. Скажемо так: це були благодійні внески фермерів, одноосібників, підприємців, батьків дітей, які відвідують секцію, та просто небайдужих жителів громади.

Всі разом ми – молодці! Бо діти – наше майбутнє. А здорові діти – здорова нація!

– На окреме питання заслуговує новенький інвентар. Бачимо нові грифи, гантельний ряд, деякі тренажери, можна сказати ексклюзивні…

– Ще раз відзначу, що це заслуга депутата обласної ради Наталії Бабаченко, яка підтримала нашу ініціативу. Обладнання замовляли ми, його вартість 250 тисяч гривень. Насамперед це 3 універсальні станки жим-присід, 3 грифи, на кожен з яких можемо «навісити» до 180 кілограмів. Тобто, лише «блинів» на понад півтонни!

Ексклюзивний тренажер, це Ви, мабуть, маєте на увазі зворотню гіперекстензію. Ми дуже хотіли мати його… А також, тренажер «жим ногами», ну і звичайно широкий гантельний ряд – від 0,5 до 10 кілограмів.

– Які плани на майбутнє? Адже нову залу треба «охрестити» змаганнями, чи не так?

– От ми і плануємо 22 січня наступного року провести перший турнір вже на базі новопавлівського клубу пауерліфтингу. Турнір, звичайно, з пауерліфтингу (сміється). Запросимо межівчан, плануємо також Мирноград, Першотравенськ, Вільногірськ, Петропавлівку, Синельниково.

Спілкувався Євген ТРАВНЕВИЙ

Фото Юрія Білика