Жнива-2021, збереження автошляхів, кредитування аграрного комплексу та ін. Про що говорили на нараді за участі аграріїв Межівщини?

Непростий, але конструктивний і, однозначно, корисний діалог! Саме так коротко можна охарактеризувати підсумок наради за участі товаровиробників сільгосппродукції Межівської селищної територіальної громади.

Організатором заходу виступив виконавчий комітет селищної ради, зокрема селищний голова Володимир Зражевський, який і запросив аграріїв, а разом з ними, правоохоронців, МНСників, податківців, представників ТОВ «Оптімусагро Трейд» та керівників банківських відділень – до спільної розмови. Розмови, яка чесно кажучи назріла досить давно.

У цілому на нараді торкнулися надзвичайно широкого спектру питань, що так чи інакше стосуються як базових агроформувань громади, так і одноосібників, а також поточної жнивної кампанії.

По питанню «Протипожежний захист сільськогосподарських угідь на період збирання ранніх зернових культур у 2021 році» доповідав головний інспектор ВЗНС Синельниківського РУ ГУДСНС України у Дніпропетровській області Андрій Володимирович Хоменко.

Актуальне питання, яке викликає сьогодні занепокоєння товаровиробників, – це, звичайно, «Обмеження руху важковагових вантажних транспортних засобів при високих температурах» у контексті збереження дорожнього полотна автошляхів громади та Межівщини в цілому. Інформував і відповідав на питання аграріїв новопризначений начальник відділення поліції №2 Синельниківського ВП ГУНП в Дніпропетровській області підполковник поліції Ілющенко О.М.

Відомо, що через спеку на дорогах Дніпропетровщини діє заборона на рух великих вантажівок. Вона стосуються фур, важчих за 24 тонни. Обмеження діють з 8:00 до 23:00, коли температура повітря перевищує 28 градусів. Перечекати спеку водії можуть у місцях для стоянки вантажівок. А на порушників чекає штраф.

І справді, у ці дні, коли літо, як то кажуть, на екваторі, і пікові температури сягають 40 градусів у затінку, підтримання існуючого дорожнього господарства, а нерідко просто збереження стану автомобільних шляхів є особливо болючим.

Як приклад було наведено просто катастрофічний сьогодні стан дороги в селі Іванівка, де на окремих ділянках неможливий рух навіть легкових автомобілів. У результаті тривалого обговорення можна виокремити наступні тези: «врожай зібрати необхідно!», але при цьому «мінімізувати пошкодження дорожнього полотна!».

Таким чином, дійшли згоди, що органи місцевого самоврядування разом із правоохоронцями розроблять ефективну систему руху великовагового транспорту і регулюватимуть її через встановлення відповідних дорожніх знаків. А виробники у свою чергу із розумінням поставляться до спільної проблеми.

Про алгоритм роботи «Оптімусагро Трейд» із виробниками та владою (від ред: мова про Межівський елеватор) говорили з технічним директором підприємства Ганною Леонтіївною Підпалок. Торкнулися питань якості зерна врожаю цього року, вимог державних ГОСТів, режиму роботи елеватора тощо.

Ганна Леонтіївна зі свого боку пообіцяла, що будуть вжиті заходи до конструктивної співпраці з територіальною громадою та сільгоспвиробниками.

Про легалізацію заробітної плати, як актуальне питання розвитку економіки доповідала начальник Межівського відділення Західно-Донбаської МДПІ Дудко Л.І.

Продуктивним видалося спілкування і щодо кредитування та державних програм підтримки аграріїв, які пропонує Мінагрополітики через банківські інструменти. Спікерами тут виступили Валентина Ступа – керівник Межівського відділення Ощадбанку та Юлія Кучеренко – керівник Межівського відділення ЗАО КБ «Приватбанк».

Насамкінець голова Асоціаії фермерів Межівщини Петро Васильович Ляхович говорив із коллегами про перспективи невеликих  фермерських господарств з огляду на відкриття ринку землі та ризики їх поглинання великими агрохолдингами, і виходячи зі сказаного – про майбутнє українського села загалом. А також про створення осередку політичної партії «Сила Єдності», яка об’єднує фермерів та підприємців.

Як відзначив, підсумовуючи нараду, Межівський селищний голова Володимир Зражевський, головна мета зустрічі – налагодити тісний зв’язок між аграріями та владою, правоохоронними та контролюючими органами, який буде сприяти розвитку території:

– Наше завдання – не загострити проблеми, а навпаки допомогти агропідприємствам ефективно працювати, щоб вони зібрали вчасно урожай і при цьому у них виникало якомога менше супутніх проблем. З їхнього боку також має бути розуміння своєї відповідальності у таких питаннях, як виконання податкових зобов’язань, збереження дорожнього господарства, легалізація робочих місць тощо. Ми чудово розуміємо, що аграрний комплекс – головний економічний потенціал Межівщини!

Власна інформація «ММ»