День Межівської громади. Хроніка свята

Минулої неділі пройшли урочисті заходи з нагоди Дня Межівської громади.

Це свято відзначалося вперше і об’єднало у собі як головне свято Громади, так і 137-у річницю від Дня заснування селища Межова та 78-у річницю звільнення Межівщини від нацистьких окупантів.

Участь у грандіозному святкуванні першого спільного свята Громади взяли всі, без виключення, старостинські округи Межівської СТГ, колективи підприємств, установ організацій, жителі та гості громади.

Прекрасна концертна програма, багато почесних гостей, величезна кількість нагород, відзнак та привітань з нагоди свята, відкриття локації для активного дозвілля в рамках проєкту «Активні парки – локації здорової України», ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським; ціла низка спортивних змагань (Адже напередодні відзначався День фізичної культури та спорту) із шашок, шахів, армреслінгу, пауерліфтингу; а також надзвичайно динамічні та захопливі лазерні бої «Лазертаг», виставки виробів народних умільців.

А ще – незабутній фестиваль вареників, під час якого у колоритних світлицях старостинських округів частували усіх бажаючих.

Свято об’єднало не лише усю Межівську громаду – від Демуриного до Новопідгородного, від Новогригорівки до Іванівки , а й цілі покоління земляків – зовсім юних та заслужених ветеранів.

Кожен щось знайшов для себе під час святкування, яке тривало близько 6 годин і завершилося чудовим концертом та фаєр-шоу від гостей свята і, звичайно ж, салютом!

Зі святом тебе, Межівська громадо!

 

 

12 серпня зранку на центральній площі селища було вельми жваво. Облаштовувалась сцена, монтувалось освітлення, розміщувалась необхідна атрибутика. Одним словом, ішла підготовка до свята. Ближче до початку почали під’їжджати делегації з населених пунктів громади. Розпочали роботу містечко майстрів і виставкові намети від старостинських округів та установ селища, потяглися покупці до торговельних точок. Просто неба талановиті місцеві майстрині та гості з Покровської громади Дніпропетровщини та із Запорізької області представили свої неперевершені роботи. Вишиванки, прикраси для волосся, плетені з соломи вироби, ляльки-мотанки і багато інших гарних і корисних речей.

І ось свято розпочинається. Офіційна частина – вітання, нагородження, відзнаки, ювілеї. Так багато приводів сказати приємні слова. Вітали межівчан та гостей громади селищний голова Володимир Зражевський, депутат Дніпропетровської обласної ради Марія Пустова, голова Синельниківської РДА Світлана Назарчук, помічник депутата Дніпропетровської ОДА Романа Ковальського Іван Леонов.

Кого ж відзначили цього дня? Наших земляків, які вносять гідний вклад у зміцнення та процвітання Межівської громади. Подякою селищного голови нагороджені Микола Гайдук, Валентина Жовмер, Ірина Окара, Юлія Пономарьова, Вікторія Степаненко, Катерина Шкурупій. Почесну грамоту голови обласної ради вручено Любові Василенко, Ларисі Іванисенко, Ірині Новак, Сергію Шалгінських. Подяку голови Синельниківської районної державної адміністрації отримали Тетяна Бондик, Вікторія Діденко, Таміла Потуга, Світлана Сачура.

Сертифікати від депутата обласної ради Марії Пустової отримали заклади громади: Райпільський ліцей – на ремонт приміщення (50 тис. грн), а Центр первинної медико-санітарної допомоги – на придбання кондиціонера (10 тис. грн).

У ході децентралізації мешканці нашої громади стали отримувати зручні та якісні адміністративні послуги. Це забезпечує сучасний Центр надання адміністративних послуг. У святковий день до гостей свята звернулася його керівниця Тетяна Бондик. Вона привітала сім’ї, які скористалися послугою «Е-малятко» і зареєстрували новонароджених дітей у ЦНАП. Були вручені символічні паспорти найменших громадян Межівської громади і подарунки. За рік послугою «Е-малятко» скористалися 35 сімей трьох громад – Межівської, Новопавлівської та Слов’янської. По Межівській громаді ЦНАП зареєстрував 23 дитини.

Пані Тетяна принагідно повідомила, що межівська громада закупила обладнання для видачі технічних паспортів на автомобілі та водійських посвідчень. І найближчим часом до 202 послуг, які надаються сьогодні Межівським ЦНАП, добавиться ще одна.

12 вересня святкували порцелянове весілля (20 років спільного життя) подружжя Вікторії та Руслана Дресь. У свій ювілейний день родина отримала теплі вітання та подарунок від депутата обласної ради Романа Ковальського.

Цікавими і мотивуючими були показові виступи вихованців Межівської секції карате спортивного клубу «Іппон» (тренер-викладач Марк Бурмістров) та учасниць фітнес-клубу «Фітоняшки» (тренер Оксана Бобкіна). За час існування клубу «Іппон» у ньому виховано три кандидата в майстри спорту України. Більше 20 вихованців багаторазово займали призові місця на Чемпіонаті та Кубку України з карате, більше 50 із них є призерами Чемпіонатів та Кубків області. Сьогодні в клубі тренується 53 спортсмени.

А фітнес-клуб «Фітоняшки» об’єднує жінок різного віку, різних професій, уподобань і захоплень. Бо є в них дещо спільне – прагнення бути здоровими і гарними, бажання змінити себе. Зараз групи фітнес-клубу діють у трьох населених пунктах громади.

Яке ж свято без яскравого концерту? Протягом усього вечора гарний настрій та шалену енергію всім присутнім дарували працівники культури та аматори народної творчості Межівської громади. Свої таланти демонстрували вихованці Межівської школи мистецтв в рамках програми «Зорепад дитячих талантів». Запальні танці дарував зразковий танцювальний колектив «Натхнення». Пісні лунали у виконанні хорового колективу «Джерела», солістів Межівського центру культури та дозвілля. Неймовірний позитивний заряд енергії дали гості з Дніпра: Зінаїда Чепа, Володимир Зубань, Ольга Вороніна, Олена Лєдовська, Вадим Кочетков.

Свято цього дня було подвійнеим – разом з Днем громади відзначали 78 років визволення Межівщину від нацистських загарбників. Пам’ять усіх, хто віддав своє життя за визволення нашого краю, увійшовши в безсмертя, та героїв-земляків, що загинули, захищаючи незалежність країни у наші дні, було вшановано покладанням квітів. Право покласти квіти до Меморіалу Слави надали голові ради ветеранів Володимиру Литвину та Валентину Пузіну. А до пам’ятного знака Героям Небесної сотні та Героям АТО – старшому сержанту Андрію Радченку та старшому солдату Петрові Дудлі.

Завітали до нас на свято наші сусіди – делегація Удачненської територіальної громади, яку очолили голова Валерій Дугельний та його заступник Микола Дегтяр. Не просто так приїхали, а привезли пісенні дарунки від вокальних колективів «Водограй» (Удачненський центр культури та дозвілля), «Сергіяночка» та «Барви калинові» (Сергіївський центр культури та дозвілля). «Барви калинові» уже не вперше відвідують Межівський край, вони є постійними учасниками наших селищних фестивалів у старостинських округах, де їх завжди чекають.

Численні тематичні локації працювали у парковій зоні. Змагалися запеклі гравці в шашки та шахи,

а любителів драйву приваблювали лазерні бої під час гри «Лазертаг».

За участю депутата Дніпропетровської облради Марії Пустової, голови Синельниківської РДА Світлани Назарчук, селищного голови Володимира Зражевського відбулось відкриття майданчика для активного дозвілля в рамках проєкту «Активні парки – локації здорової України», ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським. Біля входу до Активного парку розміщено інформаційний стенд, а біля кожного елемента – табличка з QR-кодом. За допомогою смартфона можна переглянути відеоуроки з вправами різного ступеня складності. Тренери – зірки українського спорту.

Презентацію з використання тренажерів та іншого обладнання представили активісти спортивного життя Межівщини.

У народі кажуть: «Вареники – Божі хваленики». Неабиякий інтерес у присутніх викликав Фестиваль вареника. Великі й маленькі, заправлені маслом, сметаю, салом і цибулею, з різними начинками – які тільки душа забажає! Вправні господині із сіл громади не лише демонстрували свої таланти з приготування вареників, а й пригощали ними гостей.

Крім того, ще й з радістю ділилися ексклюзивними рецептами популярної української страви. До компанії вареникам у кожному наметі були пироги. Теж на всі смаки. А ще можна було скуштувати фрукти, мед, джеми та варення, бутерброди та закуски. Ну і як же без пшінки! Вона теж була, і варена, і сира.

24 серпня, в рамках святкування 30-ї річниці Дня Незалежності України, жінки Межівської громади у місті Дніпро встановили національний рекорд України в номінації «Найбільша кількість затірки з пшона». На Фестивальному причалі 21 майстриня протягом 3 годин терла пшінку-затірку. За цей час жінки приготували 51 кілограм 511 грамів пшінки. Учасниці встановлення національного рекорду України були відзначені грошовими сертифікатами від селищної ради.

Яскравим продовженням свята стало фаєр-шоу театру «FLASH». Вогняне видовище завершилося феєрверком у вечірньому небі.