Понеділок, 9 Грудня, 2024
Життя громадиЛюди твої, МежівщиноПро головне

На Межівщині стартувала косовиця. У об’єктиві – ПСГП “Еліта”

У 2023 році жнива в Україні розпочалися із запізненням, через погодні умови. Після затяжних опадів – у регіон прийшла, можна сказати, сприятлива погода і агроформування, не зволікаючи, включились у жнивну кампанію.

Господарства Межівщини традиційно стартували із збирання озимого ячменю, а станом на 18 липня вже триває активна косовиця хліба.

Зважаючи на велику вегетативну масу збіжжя – жнива цього року досить непрості для техніки, але насамперед  для самих хліборобів.

Ти не менш,  виробники поступово нарощують темпи збирання, аби  не допустити розповсюдження хвороб, особливо на  полеглих площах (про це писав «Межівський меридіан»), або зменшення класності пшениці через вимивання клейковини.

Як повідомляє управління економіки Межівської СТГ – на полях громади до збирання підлягає понад 12,5 тис.  га ранніх зернових. З них: біля 12 тис. га озимої пшениці та понад 500 га озимого і ярого ячменю. Крім того – понад 1866 га озимого ріпаку.

…Гаряча жнивна пора розпочалася і для хліборобів ПСГП «Еліта» Межівської громади.

Напередодні жнив керівник господарства Микола Борисович Чупіков давав коментар для наших читачів щодо строків та перспектив кампанії. І сьогодні лише підтверджує свої слова.

– По-перше – як ми і прогнозували, почнемо збирання десь в районі 12-15 липня, – говорить керівник. – У нас цього року тільки озима пшениця – понад 250 гектарів. На сьогодні зібрали вже біля 20%. За скільки впораємось – загадувати не будемо. Працюємо, доки дає погода…

Комбайновий екіпаж – це симбіоз досвіду та молодості – комбайнер Горбунов Борис Олексійович – хлібороб з стажем та величезним практичним досвідом.

А ось помічник комбайнера – Олександр Чупіков, аспірант Дніпровського аграрного університету.

Хоча, щодо навичок Олександра, як молодого фахівця, можна посперечатись… Адже це вже треті його жнива. І працює він вже професійно, оперативно, цитуємо слова старшого колеги, «Косить, аж гай гуде..»

Коли «Межівський меридіан» під’їхав до поля за кермом комбайна  була саме молодість (пожартували з  керівником), агрегат дійшов краю поля і вивантажував зерно з бункера.

Це поле озимої пшениці  сорту Новосмуглянка – врожайність на сьогодні біля 50 цнт/га. Принаймні, такі цифри показує автоматика комбайна.

Крім неї, у господарстві зробили акцент на такі сорти пшениці, як Подолянка та Малинівка вітчизняної селекції: всі три згадані сорти Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла Української академії аграрних наук; Інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України.

Хоча Микола Борисович відзначає, що цього року найбільш задоволені Подолянкою.

Працюють, як і має бути, таким собі жнивним комплексом. Поруч і трактор «Джон Дір» з агрегатом  для оборювання, і техніка з ємністю води.

Довженко Святослав Григорович

Водій Білов Олександр Борисович

… Що додати? По­сі­яти зер­но­ві і зіб­ра­ти вро­жай — од­не із прі­ори­тет­них зав­дань на під­кон­троль­них те­ри­то­рі­ях України. За тим, що і скіль­ки сі­ють ук­ра­їн­ці, спос­те­рі­гає весь світ. Ад­же Ук­ра­їна — один із най­більших пос­та­чаль­ни­ків пше­ни­ці, яч­ме­ню, ку­ку­руд­зи та олії у сві­ті. Без ук­ра­їнсь­ких зер­но­вих світ че­кає ве­ли­ка про­до­воль­ча кри­за. Тим більше, актуальне це питання у світлі останніх подій щодо припинення дії зернового коридору.

 Але най­пер­ше Ук­ра­їна по­вин­на под­ба­ти про влас­ні про­дук­то­ві за­па­си.

– Я ще раз і ще раз повторюю. Ми – хлібороби – впораємось. Дав Бог і наші Захисники  – виростили врожай, а значить і зберем. Головне, на сьогодні це Перемога на фронті. – підкреслює Микола Борисович. – Ми маємо працювати і єднатись заради спільної мети – вигнати окупантів з України!

 

репортаж Євгена Травневого.