Укрпошта на колесах: у Межовій презентували пересувні поштові відділення (фото)

ОНОВЛЕНО

На Межівщині стартував проект «Пересувні відділення Укрпошти».

7 новеньких автомобілів Citroen з логотипами Національного оператора поштового зв’язку  вишикувались у ряд на Центральній площі селища, на відкриття проекту завітали багато почесних гостей.

До речі, саме ці автомобілі, а точніше – закріплені бригади обслуговуватимуть території колишнього  Межівського (5 бригад) та Петропавлівського (2 бригади) районів.

І саме у Межівському відділенні «Укрпошти» розташований центр базування, сортування кореспонденції , посилок тощо.

У складі бригад ми побачили і знайомі обличчя  (поштарів, керівників відділень по селах), і нові обличчя. Серед них – внутрішньопереселені особи, які успішно працевлашувались.  

Якщо коротко – пересувне відділення поштового зв’язку – це повноцінне поштове відділення, яке переїжджає у населені пункти з кількістю жителів до 1200 осіб, аби надати сільським жителям весь необхідний їм спектр поштових, логістичних, фінансових та інших послуг.

– Бригада пересувного відділення у складі трьох осіб доставлятиме ліки, періодику, посилки, прийматиме оплату за комунальні послуги, прийматиме та виплачуватиме перекази,  тобто надаватиме той спектр послуг, що і стаціонарне відділення, – розповіли Димитрій Валерійович Лісєєнко – директор філії у Дніпропетровській дирекції АТ Укрпошта та його заступник з розвитку мережі Денис Володимирович Лакізін.

У свою чергу територіальний менеджер Лілія Валеріївна Земляна наголосила, що із запровадженням пересувних відділень, Укрпошта залишається у кожному населеному пункті громади, при цьому змінюючи свій формат на більш сучасний.

Привітав  присутніх з початком нового проекту і   Межівський селищний голова Володимир Зражевський, який побажав успіху та реалізації намічених планів, якісного поштового обслуговування жителів Межівщини.

Урочиста мить заходу– відкриття пересувних відділень Укрпошти у Межівській громаді! Символічну стрічку перерізали очільник громади  Володимир  Зражевський та  Димитрій Лісєєнко.

Детальніше про головні принципи роботи пересувних відділень читайте далі. А поки що фоторепортаж від «Межівського меридіана».

Про реформу…

Насправді, будемо відвертими, реформа вже сьогодні викликає чимало запитань у земляків, які проживають у невеликих селах, де закрились стаціонарні відділення: У чому, власне, переваги пересувного відділення перед стаціонарним? Чи зможуть пересувні відділення доїхати до кожного двору? Як часто можна буде скористатись послугами пересувного відділення у конкретному селі? Чи встигатиме бригада обслуговувати всіх жителів села? Якщо треба буде рознести пошту, допомогти оплачувати комунальні платежі, доставити та прийняти посилки, видати пенсію, а іноді й продукти харчування?

Багато хто не вірить, що пересувні відділення зможуть повноцінно замінити стаціонарні…

Нагадаємо, що прокоментували нам представники «Укрпошти» про головні мотиви реформи та алгоритм роботи пересувних відділень:

ЗЕМЛЯНА Л.В. – територіальний менеджер

Про мотиви…

Через зменшення кількості сільського населення у селах Укрпошта не має обсягів роботи, які б покривали необхідні витрати: зарплати листоношам, ремонт та автоматизація 100% сільських відділень тощо.

У той же час, як національний поштовий оператор, ми зобов’язані бути у кожному населеному пункті, звідки зникли всі інші компанії через брак попиту на послуги: аптеки, повністю відсутні банки, магазини (скорочення мережі), тощо. Реформація пошти – єдиний спосіб задовольнити потреби населення у послугах пошти та забезпечити співробітників пошти гідною зарплатою та умовами праці.

Пересувні відділення – це проєкт, який дозволить залишити пошту у селі, покращити сервіс для клієнтів, забезпечити гідну заплату працівникам та оновити інфраструктуру.

***

ЛАКІЗІН Д.В. – заступник директора філії у Дніпропетровській дирекції АТ Укрпошта

Про алгоритм роботи

Бригада пересувного відділення складатиметься з начальника відділення, листоноші бригади та водія супроводжувача. Коли авто пересувного відділення приїздить до населеного пункту начальник відділення залишається у точці присутності або біля автомобіля. У цей же час листоноша та водій-супроводжувач доставляють ліки, продукти та інші замовлення клієнтів до їхніх будинків. Після закінчення роботи за графіком авто пересувного відділення приїжджає до точки присутності та забирає начальника, щоб їхати у наступний населений пункт.

Графік роботи пошти буде розраховано для кожного населеного пункту відповідно до обсягів роботи. Досвід показує, що кількість днів роботи пошти у селі зазвичай залишається на тому ж рівні. До сіл з населенням менше 100 жителів авто заїжджатиме один раз на тиждень, до 500 — двічі, до 1200 — тричі, або більше в залежності від потреби. За необхідності графіки роботи у селі переглядатимуться та адаптуються до потреб клієнтів.

«Межівський меридіан» обов’язково продовжить висвітлення реформи «Укрпошти» із впровадження пересувних відділень. Чекаємо на перші відгуки, дописи та коментарі мешканців Межівщини з цього питання.

Про кожен випадок, коли жителі наших громад не отримають поштові послуги, а особливо, що стосується немічних людей похилого віку – готові написати одразу…

Матеріали підготував Євген ТРАВНЕВИЙ