Повертайтеся змужнілими і обовʼязково здоровими!

В Україні розпочався призов на строкову службу. Днями 15 юнаків Межівського району весняно-літнього призову урочисто провели на службу у Збройних Силах України.

Нагадаємо, що через пандемію коронавірусу цьогорічний призов на строкову військову службу перенесли на травень-липень.к повідомили нам у Межівському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, цієї призовної кампанії з Межівщини передбачається відправити до війська 18 призовників. Служитимуть вони від 12 (з вищою освітою) до 18 місяців.

Військовий комісар району Андрій Валерійович Білик також розповів, що серед призовників Межівщини багато таких, що проходитимуть службу в елітних зʼєднаннях у складі Збройних Сил України. Наприклад, в окремому Президентському полку або окремій бригаді охорони Генерального Штабу, Національній гвардії України, Державній прикордонній службі та інших військових частинах Збройних Сил України.

…Урочисті проводи, за традицією, пройшли у Центрі культури та дозвілля Межівської селищної ради. Враховуючи карантинні обмеження, кількість учасників заходу також була чітко визначена – переважно це були рідні та близькі призовників.

З вітальними словами і найкращими побажаннями до них звернулися Межівський селищний голова Володимир Зражевський, заступник голови Межівської райдержадміністрації Сергій Богдан, військовий комісар Межівського району Андрій Білик, Зорянський сільський голова Микола Довгоспиний.

 

Вони побажали юнакам міцного здоров’я, успіхів, з честю виконати священний і почесний обов’язок громадянина України, змужнілими і здоровими повернутися додому, де на них чекатимуть їхні батьки та рідні.

У свою чергу військовий комісар Андрій Білик наголосив, що відповідно до Указу Президента України юнаки, які призиваються на строкову службу, не будуть залучені до проведення Операції Об’єднаних Сил. Це завдання для професійних військових, які проходять службу за контрактом. Разом із цим він побажав призовникам міцного здоров’я, мужності та витримки.

– Сьогодні знаменний день не лише для призовників, а й для рідних, які мають всі підстави пишатися своїми хлопцями, які, впевнений, гідно виконають свій громадянський обовязок, – наголосив він.

Новобранці отримали подарунки, які підготували для кожного з них Межівська селищна, Новопавлівська, Слов’янська та Зорянська сільські ради.

Традиційно хвилюючим стало звернення до призовників ієрея Свято-Успенського храму отця Андрія, який благословив юнаків та вручив їм іконки Божої Матері.

Як відзначили організатори заходу, проводи призовників до лав Збройних Сил України особливо близькі колективу Центру культури та дозвілля, адже вони проводжають на службу свого колегу – організатора культурно-дозвіллєвої роботи Іванівської філії Антона Кукала.

Він також взяв участь у концертній програмі – разом із Миколою Алексєєвим вони виконали пісню «Идет солдат по городу».

Не менш зворушливими та щирими стали музичні вітання, які дарували присутнім працівники культури: Анна Кий, Валерія Юрченко, Влада Карчмарчук, Софія Руфф, Анастасія Міщанин та Сергій Черепаха.

…Поспілкувавшись із хлопцями з’ясував, що всі вони дійсно мають бажання відслужити в армії. За їх словами, пройти цю школу мужності, стати справжніми захисником своєї землі, свого народу, своїх родин. Адже це завжди почесно, гідно, благородно!

Багатьом із них ще немає 20 років, що ще раз підтверджує – це їх цілком свідоме та виважене, рішення.

Як наприклад, Андрій та Вадим – два товариші із Зоряного – будуть проходити службу в Києві у загаданих вище елітних військових підрозділах. Хлопці веселі, товариські, а тому сільський голова Микола Довгоспиний упевнений, що земляки не загубляться і зарекомендують себе з найкращого боку.

Олександр з Межової також служитиме в столиці України. Йому 19 років і він вирішив – краще відслужити сьогодні, тим більше є бажання. На нього чекає Національна Гвардія України.

До речі, Нацгвардію свідомо обирають, як місце майбутньої служби, переважно ті, хто бажає пов’язати подальше життя з правоохоронними органами. Це підтверджує і випускник Межівського профтехучилища Дмитро з Антонівки. Юнак має на меті службу в Національній поліції України.

Антон Кукало з Іванівки теж іде служити з чудовим настроєм. Ми вже говорили, як тепло вітали колегу культпрацівники, а в бесіді дізналися, що за основним місцем роботи він… – учитель Іванівської школи! Ось так… Йому – 24, і він щиро вважає, що саме зараз його час віддати громадянський обов’язок Батьківщині!

Що ж, земляки, нехай вам щастить та повертайтеся додому змужнілими й обов’язково здоровими!

Євген ТРАВНЕВИЙ