Субота, 20 Липня, 2024
Життя громадиПро головне

Вулицю Веселкову у Межовій можуть перейменувати на честь героя – земляка Вадима Луганського

До селищної ради надійшла електронна петиція «Про перейменування вулиці Веселкова у смт Межова Синельниківського району Дніпропетровської області на честь Вадима Луганського».

Про це повідомляє офіційний сайт Межівської селищної ради.

Автор петиції – Валентина Іванівна Сидоренко (директор Володимирівського ліцею Межівської селищної ради).

На сьогодні дана петиція набрала необхідну кількість голосів та розглянута Межівським селищним головою.

Тепер на петицію чекає обговорення та рішення відповідних комісій, яке буде винесено на розгляд чергової сесії Межівської селищної ради.

Чому з приводу даної петиції має бути саме рішення сесії, а не розпорядження селищного голови (як це було з останніми перейменуваннями)?

У Межівській селищній раді пояснюють, що вулиця Веселкова не підпадає під дію  Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії, тобто  не містить назви діячів російської імперії чи радянського союзу або має російське/імперське/радянське походження.

А це означає, що відповідне рішення мають прийняти саме депутати громади.

Нагадаємо, що вулиця Веселкова до перейменування 2016 року носила назву радянського військового діяча Пархоменка.

Текст петиції:

Про перейменування вулиці Веселкова у смт Межова Синельниківського району Дніпропетровської обл. на честь Вадима Луганського

“Вадим Васильович Луганський народився 18 лютого 1991 року в с. Вознесенське Межівського району Дніпропетровської області, українець.
З відзнакою закінчив місцеву восьмирічку, був першим під час навчання у Красноармійському педагогічному училищі. Продовжуючи навчання на заочному відділенні Слов’янського педагогічного університету, у 2010 році розпочав свою трудову діяльність у Новопавлівській середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2. З 2011 року – вчитель Володимирівської загальноосвітньої школи.

Уроки Вадима Васильовича для сільських дітлахів перетворювалися на захоплюючі подорожі. Здавалося, не було такої справи, у якій би він не був майстром. З перших років роботи в школі став постійним учасником професійних конкурсів у номінаціях «Образотворче мистецтво», «Інформатика», «Трудове навчання». Роботу з дітьми ніколи не розділяв на урочну та позаурочну. Під час канікул разом зі своїми учнями вирушав туристичними маршрутами вивчати Україну. Завжди повертався, сповнений гордістю за свій рідний край, та ділився враженнями від побаченого та почутого.

Залюблений у рідну Україну, брав активну участь у громадському житті. Працюючи на посаді вчителя курсу «Захист України» у
Володимирівському ліцеї Межівської селищної ради з 2014 року не один раз звертався до територіального центру комплектування та соціальної підтримки із проханням направити його захищати рубежі держави.
Отримавши в черговий раз відмову, повертався до дітей. Навчав по совісті, давав глибокі та міцні знання, виховував свідомими відповідальності за майбутнє України. Проявив себе як талановитий організатор дитячого патріотичного руху. За його керівництва курінь Володимирівського ліцею ім. Олега Кулиненка, неодноразово виходив призером обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл».
(«Джура»). Завжди впевненого у своїх діях, ініціативного та енергійного педагога було включено до суддівської колегії обласного етапу цієї гри.

Щорічно із своїми вихованцями здійснював поїздки місцями звитяги: майдан Незалежності, місця вшанування героїв Небесної сотні, місця поховання земляків – захисників неоголошеної війни.
За рік до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Вадим виявив бажання пройти навчання на справжньому військовому полігоні. Вважав, що не може навчати дітей, не пройшовши власноруч школу складних випробувань, солдатських буднів.
У перший день війни, із самого ранку, він був на порозі терцентру. Перший день ганебної війни став першим днем військової служби вчителя інформатики та фізики, викладача курсу «Захист України» Володимирівського ліцею Межівської селищної ради, жителя селища міського типу Межова, Вадима Васильовича Луганського.
Вадим Луганський, військовослужбовець 1-ої президентської бригади ім. Петра Дорошенка НГУ, з боями пройшов понад рік війни. Це був навчений, досвідчений воїн, впевнений у правильності обраного шляху захисту своєї землі, своїх рідних, своїх вихованців.
Сотні людей, які знали Вадима Васильовича, співчували його мамі, Наталії Іванівні, адже вона провела на війну двох найрідніших людей – чоловіка та єдиного сина. Слідкували за скупими фронтовими повідомленнями свого колеги та вчителя – Вадима Васильовича Луганського.
А він звільняв Київщину, Харківщину, Луганщину. Паралельно навчався на військовій кафедрі, впевнено ішов до здійснення своєї мети – стати дипломованим офіцером Збройних Сил України.
За період війни побував у багатьох найгарячіших точках. Побратими завжди відзначали його рішучість та сміливість, він завжди ішов до бою першим.


Його коротке, але яскраве життя, було сповнене любові до близьких, рідних, до своїх учнів, любові до України, за яку він віддав найдорожче – життя. 12.05.2023 року Вадим мужньо прийняв свій останній бій під Білогорівкою на Луганщині,
Справжній син  України, вірний військовій присязі, сміливий і відважний, з вірою в ПЕРЕМОГУ наш земляк, Луганський В.В, отримав поранення несумісні з життям.
Для своїх учнів, колег, усіх, хто його знав, Вадим став символом хоробрості і боротьби за Україну. Він став нашим Героєм!
Вадим Васильович віддав своє життя за кожного із нас, таким чином здійснивши найбільший ПОДВИГ на цій землі.
Вважаю, що ім’я Вадима Луганського має бути вшановане на просторі Межівської селищної територіальної громади.
Пропоную перейменувати вулицю Веселкову в смт Межова на честь військовослужбовця 1-ої президентської бригади  ім. Петра Дорошенка Національної гвардії України Вадима Луганського”.

Читайте також:

Непоправна втрата: у боях за Україну загинув вчитель з Межівської громади, нацгвардієць Вадим Луганський

 

На Межівщині попрощалися з нацгвардійцем, Вадимом Луганським, який загинув у боях за Україну