У спiльних зусиллях наша сила i Перемога

Культурна громадськість Межівщнини ініціювала короткі творчі зустрічі по бібліотеках і клубах нашого регіону: в селах Новогригорівка та Іванівка, смт Покровське, м. Покровськ (Донецька область) та ще інде.

Хтось долучився своїми новими віршами, хтось підготував авторську пісню чи випустив оригінальний буклет.

Та окрім щоденникових поетичних записів про війну бібліотекарі м. Покровськ (бібліотека імені Т.Г. Шевченка) і смт Межова організували літературні онлайн читання, присвячені 115-й річниці видатного письменника, поета і перекладача – нашого земляка Василя Олександровича Мисика. Ця знакова подія вкотре згуртувала творчих людей ріднокраю.

Прекрасні поезії Василя Мисика декламували Діна Білоконь (Покровщина), Анна Грицай та Юлія Карчмарчук (Межівщина). Оригінальні власні поезії, присвячені земляку, оприлюднили Антоніна Канівець (читала Канівець О.), Лідія Сотник, Валентина Давиденко, автор допису та інші.

Завдяки спонсорській допомозі межівських шанувальників слова ми підготували невеликий буклет-звіт про наші літературні мандри і поетичні новинки Богдана Кирницького, Лідії Сотник, Валентини Чепурної та інших.

Незважаючи на серйозну завантаженість основною роботою, ми з бібліотекарем Анною Грицай взяли участь у міжнародному фотопроекті «Апокаліпсис» – про трагічні реалії жорстокої війни проти України. В описах світлин на шести мовах ми долучили україномовний варіант. Причому впоралися в оптимально короткі строки.

Міжнародний американо-український благодійний фонд «Душа України», засновник якого – видатний художник і фотомайстер Сергій Мельникофф, а також його поважні члени: Герой України Мирослав Вантух, народні артистки України Оксана Білозір і Ніна Матвієнко та ін. – звернулися до Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, аби відзначити найбільш активних учасників проекту медаллю «За жертовність і любов до України». Прекрасно, що це не державна нагорода. Жартома друзям підкреслюю, що у нас там з’явилася “своя рука”.

Насправді ж ця символічна відзнака в умовах війни свідчить про значимість колективних зусиль усіх людей, зокрема фахівців інтелектуальної праці, творчих особистостей, майстрів культури у наближенні Перемоги.

Петро БАБЕЦЬ,
рядовий краєзнавець