Великодні вітання нашим захисникам!

Дівчата – ви неймовірні!

Сьогоднішній репортаж про наших прекрасних землячок хочеться розпочати саме з цієї фрази, яка у попередніх матеріалах про неймовірних жіночок одного з підприємств Межової несправедливо губилася у середині тексту…

Нагадаємо, що про цих берегинь зі спільним величезним, добрим серцем ми вже загадували, коли писали про їх смачні пиріжки, якими вони годують наших захисників, про весілля військових, де вони знову виявили ініціативу – спекли весільний торт, привітали молодят.

А сьогодні… вони знову в епіцентрі уваги! Адже незабаром Великдень! Напередодні одного з найбільших християнських свят – Воскресіння Христового – вони долучилися до благодійної допомоги українським захисникам, які боронять Україну від російських окупантів на передовій.

Близько 800(!) великодніх пасок спекли дівчата, аби порадувати тих, хто сьогодні відстоює незалежність рідної Батьківщини. Причому, в один голос запевняють, що вони продовжують працювати.

– У кожній українській родині готуються до Великодня заздалегідь і ми теж хотіли трішки такого тепла, Великоднього настрою передати нашим захисникам, аби у них теж був святковий настрій, – говорить керівник підприємства Анна Леонтіївна. – Це все для них – з материнською любов’ю…

Видно наскільки глибоко і сильно переживає сильна вольова жінка-керівник ту величезну трагедію, яка спіткала нашу країну.

Освятив паски для воїнів настоятель храму Великомученика Дмитра Солунського (с. Райполе) отець Віталій. Він відзначив, що таким чином захисники обов’язково відчують тепло рідного дому, щиру вдячність, підтримку, молитву і надію. Він побажав, щоб цей святковий хліб – символ життя, сили духу, воскресіння – став промінчиком радості й світла серед мороку війни і смерті…

Ми не втримались і після освячення пасок знову зазирнули за лаштунки, де завжди кипить робота.

Щодня на імпровізованій кухні підприємства працюють 12 жіночок. За день вони використовують щонайменше 50 кілограмів борошна та 2 кг дріждів!

З цього усього кожного дня(!) смажать та випікають, тільки уявіть, 1000 – 1500 пиріжків, які доставляються нашим захисникам – Збройним Силам України, територіальній обороні.

До речі, керівник підприємства Анна Леонтіївна особисто їх розвозить.

Настрій у «гарячому» цеху – бойовий! Когось між собою жартома називають «солодкою феєю», бо відповідає за солодкі пиріжки та іншу випічку, хтось у них «креативник»…

– Всі вкладаємо душу. Всі дівчата працюють із величезним натхненням – говорить директорка підприємства. – Ви знаєте: як нашу країну спіткало те величезне лихо – ми одразу були дуже розгублені. Але разом з тим, шукали, де б свої сили застосувати, яким чином ми могли б долучитися до спільної справи.

Для першої партії пиріжків використали кошти, які планували у підприємстві на свято 8 Березня. Згодом почали допомагати місцеві жителі та підприємці. Сьогодні цей потік не зупинити…

– У нас багато помічників, – підтримує бесіду один із головних ініціаторів-волонтерів, Інна Миколаївна. – Ми дуже вдячні всім людям, які привозять, несуть продукти. Згадати кожного просто неможливо. Їх дуже багато!

Несуть яблука, заморожені фрукти, горох, квасолю, цибулю, капусту, картоплю, моркву, молоко.

Постійно нам допомагають підприємці: брати Ігор та Олександр Сороки, ось і до Великодня теж… Біляєви… Величезний внесок мешканців с. Веселе.

Деякі фермери допомагають з борошном. Дехто допомагає грошима. Дитячі садочки, школи, неможливо всіх перерахувати.

Особливо вдячні Межівському ліцею №1 за малюнки з листами для солдатів, які ми прикріпляємо на коробки з пиріжками та пасками. Уявіть відчуття, коли діти просять солдатів, щоб передали привіт тату, як його побачать…

Анна Леонтіївна:

– Це найменше, що ми можемо зробити. Наше тепло для них… Ми передаємо, тому що свято, а вони не вдома. Ми хочемо підбадьорити їх, щоб вони відчули, що ми їх не забули, що вони нам потрібні… Щоб вони завжди мали сили на нові звершення!..

Євген ТРАВНЕВИЙ