Збережемо первоцвіти!

Первоцвіт – перша весняна квітка, яка з’являється, коли тільки починає танути сніг. Останніми роками кількість первоцвітів в Україні значно скоротилася. Рослини, які віщують прихід весни, опинилися на межі зникнення.

Хоча у деяких місцях нашого краю первоцвіти є досить поширеними, та загалом вони є рідкісними. Більшість із них занесені до Червоної книги: підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), цибуля ведмежа (черемша) та багато інших. Ці рослини підлягають суворій охороні.

Перші квіти після тривалої зими приносять величезну втіху душі. Прогулянка на природу ранньої весни – просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів… Але не поспішайте рвати це чудо!

Збирання первоцвітів дуже шкідливе тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. Кожна зірвана стеблина з трьома первоцвітами несе за собою знищення 45−60 насінин, а для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина, потрібно майже 7−8 років. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, рослини нівечаться повністю.

Внаслідок незаконного збору зникає велика кількість ранньоквітучих рослин. Кожен, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.

Краще зробіть так, щоб цих квітів ставало у природі все більше. Замість зірвати квітку, сфотографуйтеся на галявині підсніжників, відчуйте себе королем чи королевою цих квітів, не завдаючи рослинам болю. Квітка у вазі – полонянка, приречена на загибель.

Хай квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у природу.

ПАМ’ЯТАЙМО: те, що ми залишимо чи не залишимо для наступних поколінь, залежить від нас!

Учасники акції «Збережемо первоцвіти»
НВК «Межівська ЗШ І-ІІ ст.- аграрний ліцей-інтернат»
під керівництвом учителя біології Вікторії МАСЛАК