Дивосвіт майстрині Анни

Під такою назвою 24 червня у відділі обслуговування користувачів Межівської ЦПБ відбулося засідання краєзнавчої вітальні. Зустріч була присвячена молодій, але талановитій майстрині Анні Бут. Вона виготовляє гарні прикраси, створює смачні букети, ростові квіти та оформляє чудові фотозони.

Народилася Анна на Кіровоградщині. Після школи вступила до медичного коледжу за спеціальністю медсестра. Працювала в реанімаційному відділенні інфекційної лікарні. Саме там зустріла майбутнього чоловіка Віталія. Зараз Анна щаслива дружина і мама двох дітей.

– Бути мамою – це диво, це щастя, проте, це абсолютно не так, як описується в книгах та фільмах. Важко, коли багато роботи, а дитина хворіє, чи коли ти недоспала ночі, а ранком треба бігти на роботу. В житті все реально.

Ведучі вітальні охарактеризували Анну як енергійну, працьовиту, скромну та всебічно розвинену людину.

Першим її захопленням було канзаші. Це традиційна національна японська зачіска, а також таку назву мають прикраси і засоби для укладання волосся. Зараз словом «канзаші» називають ще й техніку виготовлення квітів із складених клаптиків тканини, а також самі вироби на основі цієї техніки.

– Коли почала робити прикраси у техніці канзаші, то впізнавала кожен свій бантик на головах у дівчаток, стоячи позаду школярів на святкових лінійках чи концертах. Це мене надихало виготовляти більше гарних речей. А ще мені подобається робити людей гарними і щасливими.

Що ж стало поштовхом до заняття канзаші?

– Влітку поїхали ми до моїх батьків віпочивати. Моя мама купила доньці Даші два бантики. Я подивилася і почала розбирати їх, щоб зрозуміти, як вони зроблені. З цього й почалося. Попросила чоловіка купити стрічку. Добирала клей, який краще підійде, знаходила намистинки, інші деталі. І так щодня. Аж поки раптом зрозуміла, що я з нетерпінням чекаю вечора, коли сяду до свого рукоділля.

Коли Анна наробила прикрас багато, постало питання – а куди ж його все дівати? Адже донька не може сама все зносити. Дарувала, спробувала продавати. Усім подобалося, почалися індивідуальні замовлення. Зараз вироби Анни можна придбати в салоні-магазині «Свято», у її віночки вбираються учасники танцювального колективу «Натхнення».

Цінові рамки досить широкі. Ціна залежать від матеріалів, сезону, складності виконання.

Інше захоплення майстрині – це букети. Але не звичайні, а «смачні». Копчені ковбаски, квіти, дорогі елітні напої, вишукані сири, прикраси, сувеніри, цукерки та всілякі смаколики можуть перетворитися на вишукані композиції. Напевно, всі речі, що викликають у людей позитивні емоції, Анні вдається оформити у флористичну композицію. Зараз такі їстівні букети в Межовій досить популярні.

– Всі ідеї у мене в голові. Дивлюся, які є матеріали, для кого призначається букет. А оскільки в мене є маленький синочок, старша донька, чоловік, то я розумію їхні смаки, уподобання різних поколінь. Стараюся, щоб людина, яка отримає такий букет, була в захваті, бо їй такого ще не дарували.

Іноді виникають труднощі в роботі. Тоді на допомогу приходить чоловік – він і заспокоїть, і допоможе.

– Чоловік підтримує мене у моїх захопленнях і бажаннях, допомагає. Він розуміє, коли мені, наприклад, за одну ніч треба підготувати цілу виставку. Моя сім’я – моя опора.

Майстриня показала присутнім, як виготовити простий, але вишуканий фруктовий букет. Для цього знадобилося кілька яблук, півлимона, пучок волошок і пшеничний колосок.

Нічого складного, але вийшло гарно. Такі букети стають у нагоді в ту пору, коли квітів небагато, а хочеться зробити приємний подарунок комусь із близьких.

– Перший «смачний» букет з’явився спонтанно, коли не було квітів до Свята першого дзвоника. Тоді я зробила доньці букет з цукерок. Її подружка побачила, розказала мамі. Та прийшла подивитися і теж замовила.

Анна відкрита до спілкування, не робить із своїх умінь якогось великого секрету. Як працювати з ягодами, який краще папір для оформлення вибрати, як скомбінувати фрукти за кольорами – цими нюансами вона залюбки ділиться. В ході майстер-класу майстриня дає пораду до часу – влітку краще не робити букетів із шоколадних цукерок, щоб не було розчарування, коли вони «потечуть» від спеки.

Майстриня вважає, що треба йти в ногу з часом і модою, не зупинятися на чомусь одному – постійно розвиватися. Це є її життєвим кредо. Жінці подобається, коли є конкуренція, адже тоді усвідомлює, що ще є куди рости. Вона старається бути кращою, працює для свого задоволення, і щоб якнайбільше задоволення від радісної події отримував кожен її клієнт.

Зустріч у вітальні була цікавою і пройшла в теплій атмосфері, адже зібралися однодумці, зацікавлені люди. У залі бібліотеки були присутні шанувальники сучасного мистецтва. Вони висловили майстрині побажання розвиватися у своєму хобі, творити на радість людям, подарували сувеніри на пам’ять. Привітали Анну Світлана Гриценко, Оксана Бабич. Гарні пісні виконали Влада Карчмарчук та Ольга Цибіна.

Антоніна ТАРАСЕНКО