Реалізація проєктів з удосконалення інфраструктури Дніпропетровської області

В аеропорту Дніпра стартувало будівництво

В аеропорту Дніпра стартували роботи з будівництва злітно-посадкової смуги. Цієї події мешканці міста чекали багато років, адже нині вилетіти з обласного центру майже нікуди не можливо, у тому числі і через коротку смугу та її технічний стан, а також – через старі системи навігації, метеорологічні та світлосигнальні, які не можуть гарантувати літаку добре приземлення під час туману. В тому числі через такий стан смуги багато перевізників відмовляються заходити у місто. Смугу планували почати будували ще у 2018 році, та розпочали тільки наприкінці 2021-го.

Історична подія

В аеропорту розпочали зводити не тільки злітно-посадкову смугу, а й перон та руліжні доріжки. Після завершення робіт летовище зможе приймати найбільші літаки і погода не зможе цьому завадити. Планується, що і пасажиропотік зросте до кількох мільйонів людей на рік. «Будівництво нової злітно-посадкової смуги аеропорту Дніпра – історична подія. Важливий проєкт для Дніпропетровської області та для України в цілому. Адже сучасне летовище – не лише можливість подорожувати з комфортом, а й залучення інвестицій, розвиток економіки, інфраструктури, туризму», – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Орлов.

Роботи ведуться державним коштом. Нова смуга буде довжиною 3200 метрів та завширшки 45 метрів. На ній встановлять новітнє світлосигнальне та радіотехнічне обладнання, що дозволить садити літаки навіть у туман. Аналогічне обладнання стоїть нині лише в одному аеропорту країни – Борисполі, але незабаром з’явиться і у Дніпрі.

Злітно-посадкову смугу будує міжнародна компанія Onur Construction International. Зазначимо, саме її спеціалісти будуть займатися будівництвом злітно-посадкової смуги аеропорту Запоріжжя, терміналу D та перону в аеропорті «Бориспіль». «Нині ми розпочали підготовчі роботи до будівництва перону перед терміналом. Знімаємо непридатний грунт. На майданчику працює майже 40 одиниць техніки та майже сотня фахівців. З часом нарощуватимемо потужності», – розповів керівник проєкту будівництва аеродрому від компанії Onur Construction International Джандан Тюмер.

Зміна категорії

Окрім нової техніки для посадки літаків тут планують встановити новітню систему енергоживлення, потужне водовідведення та сучасні очисні споруди. «У Дніпрі буде сучасний та потужний міжнародний аеропорт. Звідси можна буде полетіти у будь-яку країну світу», – сказав голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.

Паралельно будівництву смуги роботи розпочав і приватний інвестор – компанія DCH працює над зведенням нового терміналу. Це буде якісно новий комплекс, подібний до того, який є у Харкові, тільки кращий, тому що будуть застосовані найсучасніші технології. «Буде три будівлі – пасажирський термінал, VIP-термінал та адміністративно-побутовий комплекс», – сказав представник DCH Павло Прусак.

Після завершення будівництва смуги та терміналу, категорія летовища зміниться. Тут зможуть сідати навіть найбільші літаки, зокрема Boeing 777 та Airbus A330. Планується, що з кожним роком летовище нарощуватиме пасажиропотік. Спершу його планують збільшити в 2,5 рази – до понад 1 млн пасажирів на рік. Максимально прогнозують до 4 млн людей.

Йде ремонт траси Дніпро-Обухівка

На трасі Дніпро-Обухівка тривають ремонтні роботи. Наразі ремонтники завершують фрезерування старого покриття та вже почали укладати його вирівнюючий шар. Буде оновлено 18,4 км автошляху. Також приведуть до ладу і узбіччя дороги.

Траса Дніпро-Обухівка проходить по території Дніпровського району, вона також є частиною дороги Н-31 Дніпро-Решетилівка, це та сама державна магістраль, яка веде з Дніпра до столиці. «У дорожній інфраструктурі Дніпропетровщини відбуваються зміни. Тривають ремонти доріг у різних куточках області. І на місцевих автошляхах і на трасах національного значення», – сказав голова облдержадміністрації Валентин Резніченко.

В області це вже дев’ята дорога територіального значення, яку ремонтують в цьому році. Ці траси сполучають райони та міста області, можуть з’єднувати міжнародні, центральні та регіональні магістралі. Нині на дорозі вже почали укладати вирівнюючий шар асфальту.

Покриття оновлять не тільки на проїжджій частині, а й на приляганнях та з’їздах. Розмітку на дорогу будуть наносити методом холодного пластику, аби вона прослужила довше. Також замінять дорожні знаки та приведуть до ладу узбіччя. Загалом на балансі Служби автомобільних доріг в області – понад 1,6 тис км автошляхів територіального значення.

У Синельниківському районі зводять будинок для дітей-сиріт

Малі групові будинки для дітей-сиріт вже є у Богданівці, Кам’янському, Петриківці, Покрові, Раївці та Солоному. Нині триває будівництво такої оселі у Васильківці Синельниківського району. Дім зводять «з нуля» за сучасними технологіями.

Наразі будівельники готують котлован та почали зводити залізобетонні конструкції для майбутнього фундаменту. Планується, що в будинку буде п’ять спальних кімнат для 10 дітей, житимуть по двоє в кожній кімнаті. Буде велика зала – з кухнею, їдальнею, ігровою та вітальнею.

– Малі групові будинки – сучасна альтернатива інтернатам, що давно пішли у минуле. Їх зводимо для дітей-сиріт. Умови максимально наближуємо до сімейних. Таку затишну домівку облаштовуємо і у Васильківці. Роботи там тільки-но стартували, – зазначив голова облдержадміністрації Валентин Резніченко.

У таких будинках діти будуть зростати у сімейній атмосфері, їм допомагатимуть педагоги та психологи. Вихователі навчатимуть, як розпоряджатись вільним часом, планувати бюджет та різним побутовим навичкам. Зводять будинок неподалік від дитячих закладів – школи та дитсадка, також поруч парк, будинок культури, де є бібліотека та різні гуртки, які діти зможуть відвідувати. На подвір’ї підрядники облаштують ігровий та спортивний майданчики. Установлять тренажери, бруси, гойдалки. Все – для активних занять та відпочинку. Також триває будівництво будинку сімейного типу в Петрівці Синельниківського району та Вакуловому, що у Криворізькому районі.

В області оновлюють спортивну інфраструктуру у школах

На Дніпропетровщині спортивні об’єкти не тільки зводять з нуля, а й оновлюють. Роботи киплять як у містах, так і у селищах. На оновлених шкільних стадіонах стелять гумове покриття, облаштовують майданчики для різних видів спорту

Оновлення стадіону

У Петропавлівському ліцеї №2 навчається 600 учнів. Сам заклад вже модернізували, на черзі – оновлення стадіону. Спортивний майданчик роблять багатофункціональним – тут буде два футбольні поля, баскетбольна та волейбольна площадки, тенісний корт та смуга перешкод.

– В області зводимо «з нуля» басейни, будуємо і реконструюємо центральні стадіони. Оновлюємо і пришкільні. Робимо їх сучасними, яскравими, професійними, – сказав голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Вже завершили облаштування дренажної системи, укладають бордюри та вирівнюють майбутні спортмайданчики за допомогою щебня, завозять пісок на бігові доріжки. Усі спортивні зони будуть мати професійне штучне покриття. Окрім майданчиків, встановлять також міні-трибуни для вболівальників.

Спортивне «містечко»

Покровський ліцей, що у Синельниківському районі, побудували у 1978 році. Поряд із закладом був і стадіон, а точніше – просто ґрунт, порослий травою. Нині ж спортивний майданчик реконструюють. На ньому облаштують справжнє спортивне «містечко», де буде не тільки футбольне поле, а й ігровий майданчик.

– Створюємо сучасні умови для занять фізкультурою та спортом у різних куточках регіону. Працюємо і в Покровському. Там оновлюємо стадіон місцевого ліцею, – зазначив Валентин Резніченко.

На стадіоні вже укладено штучний газон. Поряд із полем підрядники облаштовують майданчик для гри у баскетбол та волейбол. Об’єкти матимуть безпечне та нетравматичне гумове покриття. Тут встановлять тренажери та бруси, перекладини і лави. У планах – облаштувати біля іншого навчального корпусу майданчики для ігор і розваг найменших учнів. Зробити і смугу перешкод – для проведення уроків допризовної підготовки юнаків.

Гумове покриття

В області приводять до ладу старі спортивні арени. Так, у Софіївській ДЮСШ оновлюють стадіон, якому вже понад 60 років. Реконструкція майданчика проходить вперше.

– Оновлюємо великі та малі стадіони у містах і селах. Робимо спорт доступним для більшої кількості людей. Триває реконструкція і в Софіївці, сказав Валентин Резніченко.

У школі облаштовують не тільки футбольне поле, а й бігові доріжки та майданчик для баскетболу. Нині тривають бетонні роботи. Всі спортивні об’єкти матимуть гумове покриття, газон на стадіоні буде штучний.

Матеріали підготувала
Оксана КОНДРАТЮК