В Україні набрали чинності зміни до Правил дорожнього руху для водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.

В Україні від 25 листопада почали діяти нові зміни до правил дорожнього руху.

Як передає Укрінформ, про це у вівторок, 24 листопада, повідомив у Фейсбуці заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Зазначається, що зміни стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.

“Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати

Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів”, – зазначив Білошицький.

Окрім того, забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.

Щодо велосипедистів, то їм дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів.

Пішоходи, своєю чергою, обов’язково мають використовувати світлоповертальні елементи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.

“У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи.” Це зазначено в п.4.4 ПДР України”.