Аграрії Межівщини зібрали 70% ранніх зернових культур. ФОТОРЕПОРТАЖ

Триває гаряча жнивна пора для аграріїв. У всіх областях України проходить збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яке проведено на площі 3,4 млн га при врожайності 41,8 ц/га, намолочено більше 14,1 млн тонн зерна нового врожаю. Загалом лідерами по обмолоту є сільгосптоваровиробники Херсонщини та Миколаївщини. Більше 1 млн тонн зерна по області намолотили і аграрії Дніпропетровщини.

Сільгоспвиробники відзначають, що збір врожаю йде непоганими темпами. За оперативною інформацією відділу економічного та агропромислового розвитку Синельниківської РДА, станом на 30 липня аграріями Межівщини зібрано 70% від прогнозованої площі ранніх зернових та зернобобових культур.

Повністю завершено збирання озимого ячменю, якого намолочено 9360 тонн, середня врожайність по району складає 36 ц/га. Лідерами за врожайністю тут є такі господарства, як ФГ «Лада-Агро», ПСП «Мрія», ПСГП «Еліта».

Озимої пшениці зібрано на площі 22 525 га (майже 70% до прогнозу), намолочено 101 362 тонни. Середня врожайність складає досить солідні 45 ц/га. Найвищу врожайність озимої пшениці демонструють ТОВ «Агрофірма «Схід Агро», ТОВ «Агрофірма «Обрій», ПСП «Мрія», ФГ «Лада Агро», СФГ «Кипарис», СФГ “Наталівське”, ТОВ «Агрофірма «Промінь», ТОВ «Чугуєво», СФГ «Кондратюк», ТОВ «Агрофірма «Прогрес».

Жнива на Межівщині входять у завершальну фазу, залишилося зібрати близько 30% врожаю.

На тижні «Межівський меридіан» побував одразу в кількох господарствах і сьогодні пропонуємо до вашої уваги фоторепортаж, де головні герої, звичайно ж, хлібороби…


Жнивує ПСП “Мрія”

Практично завершили жнива у ПСП «Мрія» (керівник Крупа О. А.). Станом на ранок 30 липня залишилося зібрати 45 гектарів. Завадив планам аграріїв дощ, який пройшов увечері 29-го. Загалом до збирання цього року підлягало 1 200 гектарів озимих культур, з них 1 020 га озимої пшениці та 175 га озимого ячменю.

На жнивах вже традиційно працюють 4 комбайнові екіпажі – на потужних агрегатах CLAAS Mega та Claas Tucano. За словами директора господарства Олексадра Андрійовича Крупи, всі вони спрацювали на відмінно. Кожен з екіпажів намолотив більше 1 000 тонн зерна!

Але наряду з високою культурою землеробства та господарювання в цілому велику увагу ПСП «Мрія» приділяє співпраці з орендодавцями. Не встигла добігти кінця жнивна кампанія, як у господарстві вже майже на 85% проведено розрахунок з пайовиками. До речі, умови оренди сьогодні також можуть слугувати прикладом для багатьох колег-сільгоспвиробників, адже складають 12% від нормативно-грошової оцінки землі.

– Ми вдячні всім пайовикам, які довірили нам земельні ділянки, і можу сказати, що й керівництво підприємства, і трудовий колектив завжди підходять до цього питання відповідально! – наголосив Олександр Андрійович.

 


Жнивує ПСГП “Еліта”

Комбайновий екіпаж: досвідчений комбайнер Віктор Бондаренко та студент Олександр Чупіков.

Головний інженер ПСГП «Еліта» Володимир Чупіков.

 

Фоторепортаж зі жнив ФГ “Лада-Агро” дивіться за посиланням >>>