Докатався. Поліція Межової затримала крадія велосипедів.

Співробітники відділення №2 (Межова) затримали злодія, який останнім часом,  буквально, затероризував населення громади крадіжками велосипедів.

Ним виявився мешканець м. Покровська, громадянин К. 1972 р. н., раніше засуджений до позбавлення волі аж 6 разів!

У загальній кількості чоловік провів за гратами біля 20 років свого життя.

Крадіжки він здійснював, з огляду на графік руху електрички Чаплине-Покровськ.

Викрадені велосипеди вилучені у смт Просяна за місцем тимчасового проживання злодія і вже передані власникам.

Відзначаємо, що спіймати злодюжку допомогли пильні межівчани, які скористувалися нашим орієнтуванням у Facebook і помітили чоловіка на вулицях Межової, буквально, на наступний день після останньої крадіжки.

– Ми надзвичайно вдячні жителям за небайдужість та допомогу поліції. Це яскравий приклад взаємопідтримки та ще один, бодай маленький, але  крок до побудови  правового суспільства, де кожен відчуває  свою відповідальність за порядок та законність у нашому спільному домі. Разом – ми сила! – відзначив начальник відділення №2   Ілющенко О. М.

На сьогодні за даним фактом порушено кримінальне провадження за ч. 4.  Статті 185 Кримінального Кодексу України – Крадіжка.

У зв’язку з цим, правоохоронці нагадали, що із введенням воєнного стану – в Україні посилили покарання за «дрібні» злочини.

Нині  крадіжка, вчинена в умовах воєнного або надзвичайного стану, є кваліфікованим складом злочину. Вчинення крадіжки в умовах воєнного стану одразу кваліфікується за ч. 4 ст. 185 КК, за що передбачено покарання – позбавлення волі від 5 до 8 років.

У березні внесено зміни до Кримінального Кодексу щодо посилення відповідальності за злочини за ст. 185, 186, 187, 189, 191 КК, вчинені в умовах воєнного стану. Це основні майнові злочини, які завжди становили значну частину всієї кримінальної статистики в Україні – крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, а також розтрата і заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.

 Наприклад, звичайна дрібна крадіжка (ч. 1 ст. 185 КК) до цього вважалася не злочином, а кримінальним проступком, і за неї було передбачено покарання від штрафу до обмеження волі терміном до 5 років. Лише в разі вчинення крадіжки повторно або за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 185), з проникненням у житло або інше володіння (ч. 3 ст. 185) чи у великому, особливо великому розмірі (ч. 4, 5 ст. 185) – передбачалися покарання у вигляді позбавлення волі.