Депутати Межівської селищної ради перенесли розгляд Бюджету – 2024. Яка причина

7 грудня  – у День місцевого самоврядування відбулося пленарне засідання двадцять дев’ятої сесії Межівської селищної ради VIII скликання, у роботі якого взяли участь 17 депутатів з 23-х.

40 питань черги денної були винесені на розгляд депутатського корпусу, серед яких, безумовно головне, затвердження бюджету Межівської селищної територіальної громади на 2024 рік.

Проте, головний фінансовий документ наступного року так і не був винесений на розгляд обранців. На початку сесії від імені самих же депутатів прозвучала пропозиція виключити питання бюджету з черги денної, оскільки з його проектом не ознайомились (а відповідно і не надали свої пропозиції/погодження) інші комісії селищної ради, окрім бюджетної.

Чи це суто регламентна, так мовити, процедурна норма чи, як меседж від депутатів для доопрацювання бюджету – на сьогодні у редакції вичерпних коментарів немає.

Головне, що депутати підтримали голосуванням виключення бюджетного питання з черги денної.

Що тепер? Адже прозвучали побоювання, що громада може розпочати рік без головного фінансового документу.

Насправді, час ще є і Бюджет-2024 може бути прийнятий на позачерговій сесії у найближчі тижні. Про це ми обов’язково поінформуємо жителів громади.

Загалом сесія видалася надзвичайно емоційною та насиченою на виступи та коментарі. Зокрема і під час розгляду питання про затвердження селищної Програми з профілактики злочинності на території Межівської СТГ на 2024-2026 роки. У його розгляді, до речі, взяли і представники Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, Синельниківського районного відділу та начальник відділення поліції № 2 – Юрій Лях.

Досить предметного обговорення набули пункти Програми щодо придбання та ремонту автотранспорту для поліцейського (их) офіцера (ів) громади, боді-камер для правоохоронців та ін. Як висновок депутатів: “Для прийняття таких рішень Програма також має бути допрацьована…

Депутати затвердили та прийняли зміни до Бюджету громади на 2023 рік, а також до ряду селищних програм, зокрема затвердили Програму соціально-економічного та культурного розвитку громади на 2024 рік,  комплексну Програми розвитку освіти  Межівської СТГ на 2022-2024 роки, Програму відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на 2024-2026 роки та ін.

У роботі сесії також взяв участь начальник Межівського відділення Першотравенської окружної прокуратури Ян Ларченко.

Зокрема він поінформував депутатів про хід розслідування трагічної загибелі 10-річного межівчанина Захара Климарчука, за фактом якої порушено 2 кримінальні справи за статтями “Умисне вбивство” та «Службова недбалість».

Ян Іванович повідомив, що справа за статтею «Службова недбалість» знаходиться на завершальній стадії, у той час як по справі “Умисне вбивство” призначено 12 експертиз, а батьки загиблого хлопчика постійно інформуються про хід слідства.

Маємо черговий «мінус» у складі депутатського корпусу ради: на звітній сесії достроко припинено повноваження депутата Андрія Птиці – за заявою у зв’язку з сімейними обставинами.

Вже традиційно, депутати та запрошені вшанували хвилиною мовчання пам’ять жителів Межівської громади та всіх українців, які загинули у боротьбі з російськими окупантами та стали невинними жертвами цієї війни…

“Межівський меридіан”.