Хвилина мовчання, квіти та жалобна панихида. На Межівщині вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
Чорнобильці та представники виконавчого комітету Межівської селищної ради поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим під час ліквідації аварії на ЧАЕС.
У Свято-Успенському храмі відбулася жалобна панихида.
Серед учасників заходу ліквідатори аварії на ЧАЕС, представники Межівської районної організації «Союз – Чорнобиль України» на чолі з головою ради Віктором Архипчуком.
Нагадаємо, День вшанування учасників наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим 4-м енергоблоком.
Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.
Тож насамперед, саме 14 грудня згадують мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.
Вшанувала мужніх ліквідаторів ядерної катастрофи і Межівщина.
На сьогодні, за інформацією управління соціального захисту Синельниківського райдержадміністрації, на території громад колишнього Межівського району проживає 58 ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з них 12 мають І категорію (тобто отримали інвалідність саме внаслідок своєї участі у ліквідації цієї техногенної катастрофи), 35 – ІІ категорію і 11 – ІІІ категорію.
А всього на обліку знаходиться 130 осіб з числа, які мають статус постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, з них 18 – потерпілі діти, 11 вдови померлих громадян, смерть яких пов’язана з ЧАЕС та інші.
У Свято-Успенському храмі відбулася жалобна панихида, під час якої отець Георгій закликав присутніх об’єднатися у єдиній спільній молитві за героями, які віддали своє життя у боротьбі з ядерною небезпекою…
«Слава Україні ! Героям Слава! – від самих ліквідаторів звучало цього дня особливо зворушливо.
Секретар Межівської селищної ради Любов Максімкіна, начальник відділу культури Людмила Кропив’янська, начальник відділу соціального захисту населення Ірина Василенко разом з ліквідаторами та учасниками заходу поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим під час ліквідації аварії на ЧАЕС.
…Як ми вже відзначили, кожного року у пам’ятних заходах беруть участь наші земляки – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС з усіх куточків Межівщини. Очолює раду Межівської районної організації «Союз – Чорнобиль України» ліквідатор І категорії Віктор Архипчук.
Цього дня разом з Віктором Степановичем завітали переважно межівчани, серед них наші давні знайомі – три Олександри: Руфф, Головатенко та Бондик, а також Віктор Горбань.
Під час короткого спілкування ліквідатори згадують дні проведені в Чорнобильській зоні… Спливають цікаві факти про завдання, які доводилося виконувати на АЕС, про станцію, дезактивацію, про рентгени, про обов’язок, про втрачене здоров’я…
Пом’янули добрим словом тих ліквідаторів, хто за останній рік відійшов у засвіти, серед них межівчани, які, здавалось, ще вчора були серед нас: Анатолій Матюхін, Олексій Ткаченко…
Згадуючи попередні зустрічі, вже разом констатуємо, що Олександра Руффа та Віктора Архипчука держава покликала на боротьбу з мирним атомом одразу після вибуху: 28-го квітня та 3 травня 1986-го.
Олександр Головатенко з с. Колона-Межова будував саркофаг з 2 серпня, а додому повернувся лише 7 вересня 86-го.
У всіх трьох – І категорія…
Олександр Бондик потрапив у зону ЧАЕС, як солдат строкової служби 8 червня 1986-го року.
1987-го водієм працював у зоні відчуження Віктор Горбань.
Сьогодні наш святий обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму!
Вони першими прийняли на себе удар мирного атому. Фактично, закрили собою світ від ядерної загрози…