Кров для ЗСУ. У Межовій понад 30 донорів здали кров пораненим бійцям
Цими днями у Межовій працювала Дніпропетровська обласна станція переливання крові.
Близько 30-ти донорів, серед них : як мешканці Межівщини, так і наші захисники, долучилися до здачі крові для воїнів ЗСУ.
Редакція газети «Межівський меридіан», звичайно, завітала до пункту переливання.
Від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів до цієї благородної справи долучаються десятки жителів Межівщини. Як Межівської СТГ, так і Словянської та Новопавлівської громад.
Та цього разу представники Межівської лікарні відзначили не надто велику активність як самих межівчан, так, на жаль, не було організовано підвіз донорів із сусідніх громад.
Але, тим не менш, за день роботи станції, кров здали біля 30 донорів.
Представники виїзної бригади розповідають, кількість охочих стати донорами на Дніпропетровщині з початку повномасштабної війни зросла досить суттєво. Українці активно здають кров, насамперед, аби допомогти врятувати життя поранених військових.
– В умовах повномасштабного вторгнення ворога, коли проводяться бойові дії та постійно існує загроза обстрілів чи ракетних ударів препарати крові є особливо цінними. – говорять вони.
Серед бажаючих здати кров вже традиційно зустрічаємо і досвідчених донорів (понад 40 років донорського стажу) тих, хто прийшов уперше.
Як завжди – у строю – добре знайомі Почесні донори з Межівської громади, Леонід та Олександр.
Понад 80 кровоздач у працівника Слов’янського ліцею Віктора – він також має посвідчення «Почесний донор України».
Загалом контингент різноманітний: чоловіки, жінки, самі медики, шахтарі, освітяни, а також наші захисники.
– Маю досить рідкісну групу крові», відзначає один з хлопців – Тому, коли запропонували долучитись – ні секунди не вагався.
– Учасники попередньо реєструються, – розповідає медична сестра Межівської лікарні Лариса Оголь. – Але багато бажаючих приходить і без реєстрації.
За словами медиків, вони готові прийняти до 80 чоловік протягом дня. Говорять: потреба у компонентах крові є завжди. А сьогодні – ця потреба зросла в десятки разів.
Лікар-лаборант наголошує, що стандартний об’єм однієї кроводачі – 450 мл. І розповідає нашим читачам: як стати донором?
Донором крові чи плазми може стати кожен здоровий громадянин України у віці від 18 років, бажано вагою не менше 50 кг. Останнє не відіграє суттєвої ролі, головне, щоб дозволяв стан здоров’я.
Верхня вікова межа швидше умовна – 60 років, але, якщо нема протипоказань і гарне самопочуття, то можна й довше…
Щоб стати донором крові, треба звернутися до найближчої станції переливання крові, центру крові чи місцевого закладу охорони здоров’я. Із собою обов’язково треба мати документ, що посвідчує особу.
«За добу до процедури треба їсти легку їжу та не вживати алкоголь. “Не мати серйозних хронічних захворювань, не хворіти в минулому інфекційними захворюваннями, такими як гепатит B, гепатит C, шкірні, венерологічні захворювання, а також до великого переліку маємо бронхіальну астму, інфаркти міокарда, інсульти”, – говорить лікар.
Наступні поради (які можна знайти зокрема і на сайті Міністерства охорони здоров’я України) допоможуть підготуватися до здачі крові:
– напередодні відмовтеся від жирної, смаженої, гострої та копченої їжі, молочних продуктів і яєць. Рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів). Вранці обов’язково легко поснідайте;
– не вживайте алкоголь та енергетичні напої за 48 годин (2 доби) до процедури здачі крові, лікарські засоби за 72 години (3 доби), не куріть протягом 2 годин до процедури та 2-3 години після;
– після здачі крові відпочиньте протягом 10 хвилин, з’їжте легку їжу та випийте солодкий чай;
– протягом наступних 12 годин постарайтесь уникати інтенсивних фізичних навантажень.
ДОНОРСТВО – благородна справа, яка дійсно рятує чиєсь ЖИТТЯ!