Ласкаво просимо! Первинка Межівської громади приймає лікарів – інтернів з Донеччини.

Проходження інтернатури – початок кар’єри будь-якого лікаря.

Цими днями у Межівському Центрі первинної медико-санітарної допомоги з’явився новий інтерн.

Чарівна усміхнена молода жінка – Катя Юрченко з міста Покровська сусідньої Донеччини. Цього року  закінчила Донецький медичний університет, зізнається, мала багато планів. Але свої безжальні корективи внесла війна…

– Я задоволена, що вдалась знайти можливість проходження інтернатури саме  у Межовій. Сьогодні, на жаль, такі можливості закриті в Донецькій області.

 Шукала, де можна поближче додому. А зараз взагалі, влада закликає всіх евакуюватись  з Покровська, під великим питанням опалювальний сезон, водопостачання та ін.

Розповідає, що з 2014-го Університет функціонував у Краматорську, а від початку повномасштабної агресії росії перебрався до Кропивницького. Сьогодні Катя вже перевелася до Дніпровського медичного університету.

Керівником інтернатури буде досвідчений сімейний лікар Світлана Станіславівна Васільєва. Вона з гордістю ділиться з нами, що її попередній інтерн – сімейний лікар ЦПМСД  Ольга Іванченко  здала інтернатуру «на відмінно».

Запросила Катерину до Межової  директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Межівської селищної ради» – Юлія Скочко.

– Ми завжди раді бачити у себе молодих фахівців. Сповідуємо таку політику вже не перший рік. – розповідає Юлія Василівна. – Сподіваємось, у нас Катерина Юрченко отримує необхідний практичний досвід, керівник у неї досвідчений. А якщо – все влаштує: Ласкаво просимо на роботу!

 

Медики пояснюють, що заочна  частина інтернатури  проходить у формі стажування в базових закладах охорони здоров’я. Останнім належить потурбуватися про створення молодим спеціалістам необхідних умов для проходження інтернатури.

Як відзначила директор закладу –  первинка зацікавлена у залученні молодих фахівців, насамперед лікарів, їх навчанні. До того ж – у перспективі це дозволить законтрактувати додатковий  пакет у  Національній службі здоров’я України : «Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів».

Спілкування стає зовсім невимушеним, коли  Світлана Станіславівна зізнається, що Донецький медичний університет – її рідний навчальний заклад.

– Справжня ностальгія. – говорить вона. – 1988 рік  – педіатричний факультет…

Хто сьогодні ректор? Які кафедри і т. д.

Медиком Катя мріяла стати з дитинства, улюблений предмет в університеті – хірургія.

– Але, у зв’язку з війною, нас всіх розподілили, як сімейних лікарів. Та я зовсім не засмутилась, адже люблю людей, допомагати, спілкуватись.

Впевнена, що медицина – це моє!

спілкувався Євген Травневий.