На Межівщині почали робити бустерну дозу від COVID-19

– Третє щеплення від коронавірусу почали робити 6 січня, – розповіла нам директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Межівської селищної ради  Юлія Скочко. – На першому етапі  бустерне щеплення проти COVID-19 отримували і продовжують отримувати: медичні працівники, люди, віком від 60 років.

Але вже починаючи з 13-14 січня розширено доступ до ревакцинації проти COVID-19 для осіб віком понад 18 років, які не відносяться до груп пріоритетної вакцинації. Але лише  у разі достатньої кількості доз вакцин проти COVID-19 для забезпечення первинної вакцинації та ревакцинації осіб серед груп медичного та професійного ризику.

Важливо, що доступ до ревакцинації осіб віком понад 18 років не повинен перешкоджати доступу до вакцинації особам, які відносяться до групи пріоритетної вакцинації (особливо особам віком понад 60 років).

Бустерну дозу вакцини від коронавірусу можна отримати через 6-9 місяців після другого щеплення, додала вона. Що стосується, так званої, додаткової дози, то її отримують тільки люди з ВІЛ-інфекцією, деякими формами онкології, після трансплантації органів, особи, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та люди з рядом інших імунодефіцитних станів.          

  (Одним з перших третю – бустерну дозу зроби голова Межівської СТГ Володимир Зражевський)

Юлія Василівна також розповіла, що для бустерних доз перевагу надають м-РНК-вакцинам (Moderna або Comirnaty/Pfizer) за такими схемами:

– перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer;

–  перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) + бустер Moderna або Pfizer;

–  перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer;

– перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer.

На сьогодні у первинці Межівської селищної ради для бустерної дози пропонують вакцину  Pfizer. А загалом для вакцинації першою та другою дозами у наявності практично всі вакцини: Pfizer, AstraZeneca, CoronaVac.

Разом з тим, як повідомляє Дніпропетровська облдержадмінісрація, третє щеплення від коронавірусу зробили вже понад 13,4 тис мешканців Дніпропетровщини.

«Нині воно доступне для всіх повнолітніх мешканців області», – зазначила в.о. директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Вікторія Кулик. Вікторія Кулик.