П’ятниця, 19 Липня, 2024
Люди твої, МежівщиноПро головне

Професійні та сміливі, вони стрімко наближають нашу Перемогу. Про роботу Межівської підстанції екстреної медичної допомоги

Фахівці говорять, що зараз ми знаходимось в тій точці історії, коли війна визначає і змінює роботу швидкої допомоги , а українські служби екстреної невідкладної допомоги –  професіональні та сміливі, міцно тримають свій фронт і стрімко наближують нашу Перемогу.

Кожного дня саме працівники екстреної (або, як ми звикли, швидкої допомоги) беруть на себе відповідальність за здоров’я та життя людей. Виїжджаючи на виклик, бригада не може передбачити наскільки успішною буде їхня робота, тому кожна зміна стає своєрідним стресом для працівників.

– Природа невідкладної медицини така, що ті, хто обрав цю галузь, постійно працюють в інтенсивному і напруженому режимі, і особливо — зараз.  Кожен день і кожна зустріч з пацієнтом несе у собі тривогу і відповідальність за життя людини… А сьогодні ,у цей важкий, але доленосний час для всієї України – і за життя наших Захисників, заради яких ми готові не рахуватись із навантаженням чи втомою. Все – для Перемоги!  – говорить старший старший фельдшер Межівської підстанції, Заслужений працівник охорони здоров’я України  Валентина Матвіївна Кириченко.

Варто відзначити, що Межівська підстанція сьогодні працює у складі відокремленого структурного підрозділу Павлоградської станції екстреної медичної допомоги КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Дніпропетровської обласної ради».

– Екстрену допомогу жителям Межівщини надають 4 бригади   (27, 28, 29,30) та 35 працівників Межівської  підстанції, з них 16 фельдшерів, 4 молодших сестри та 15 водіїв, – розповідає старший фельдшер.

Валентина Матіївна дуже трепетно відноситься до тієї частини роботи екстреників, яка стосується наших захисників. Адже її син Євген захищає Україну і нагороджений  медаллю “За військову службу Україні” – за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. Мама дуже пишається сином…

Одначе, конкретні аспекти, які стосуються допомоги нашим Захисникам Валентина Матвіївна сьогодні оминає. Говорить, що все розповімо після ПЕРЕМОГИ!..

Але ми й так розуміємо, що за час війни та повномасштабного вторгнення –  це сотні, а можливо й тисячі врятованих життів наших воїнів.

До речі, стаж роботи нашої співрозмовниці у «швидкій» складає вже вражаючі 52 роки!

Старший фельдшер прохає згадати, що колектив Межівської підстанції  має славні традиції, його працівники неодноразово відзначені заслуженими нагородами.

Валентина Матвіївна передає через нас вітання також Заслуженому працівнику охорони здоров’я України Грицай Валентині Іванівні з Новопавлівки, яка сьогодні перебуває на заслуженому відпочинку.

Згадує, що медаллю «За сприяння Збройним силам України» нагороджена фельдшер Марина Сергіївна Чекаліна, почесною грамотою відзнаки “Орден Святого Пантелеймона» відзначена фельдшер Анастасія Вікторівна Абалімова, почесною грамотою за підписом генерального директора КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ДОР» Радія Шевченка –  фельдшер з медицини невідкладних станів Віталій Миколайович Гнілов.

Під час спілкування неозброєним оком помітно, що Матвіївна дуже пишається кожним зі своїх підопічних. І це щира правда!

Вірить вона і у молодь, за якою, переконана, майбутнє. Сьогодні у колективі підстанції багато молодих фельдшерів, які виявляють себе з найкращого боку.

 

 

Не секрет, що нерідко екстреним медикам доводиться приймати  пологи  у машині швидкої. У зв’язку з цим згадує найближчий випадок (буквально кілька місяців), коли завдяки професійним діям молодого фельдшера бригади ЕМД В’ячеслава Русіна було врятовано життя немовляти та породіллі. Мала місце  кровотеча у матері й ознаки асфіксії у дитини. Але фельдшер  впорався. маму і дитину в стабільному стані було госпіталізовано в пологове відділення Павлоградської міської лікарні.

– Пологи в машині екстреної медичної допомоги – це завжди складно! І добре, якщо пологи проходять нормально. А коли вони ускладнюються, то фельдшеру треба прикласти максимум свої професійних знань і навичок,  – говорить досвідчений фельдшер. І додає – Тому вкотре нагадую всім вагітним, що треба вчасно викликати бригаду ЕМД, щоб не траплялися такі ситуації!

У лікарні за спиною медичної сестри чи фельдшера завжди стоїть лікар. Фельдшеру екстреної допомоги треба приймати рішення самостійно! Фахівці невідкладної допомоги потрібні – справжні професіонали і важко навіть уявити, наскільки широким є застосування їх навичок.

Від імені всіх жителів Межівщини дякуємо, що оберігаєте наше здоров’я й першими приходите на допомогу 24/7, незважаючи ні на які перешкоди!

Щирі вітання кожному, хто займається невідкладною медициною — на фронті і в тилу наближає Перемогу!

Євген Травневий.