Рятувальники Межівщини за липень ліквідували 65 пожеж в екосистемах. Про спалювання стерні, штрафи та мораль
Лише за липень 2024 року рятувальники 59-ї ДПРЧ 65 (!!!) разів залучались до гасіння пожеж на відкритих територіях. Загальна площа знищених вогнем екосистем склала десятки гектарів.
Ліквідовано як займання сухої рослинності , так і пожежі де осередком було сміття, а також загорання сільгоспугідь.
Сергій Лисенко, начальник 59-ї ДПРЧ:
“Вкотре, нагадуємо про необхідність дотримання правил пожежної безпеки у природних екосистемах та під час проведення господарських робіт.
Пам’ятайте, що особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в природних екосистемах, несуть за собою адміністративну, а у деяких випадках навіть кримінальну відповідальність”.
Згідно зі статтею 77-1 КУпАП за самовільний підпал трави передбачений штраф:
– для громадян від 3 тисяч 60 грн. до 6 тисяч 120 грн;
– для посадових осіб – від 15 тисяч 300 грн до 21 тисячі 420 грн.
У межах об’єктів заповідного фонду:
– для громадян – від 6 тисяч 120 грн до 12 тисяч 240 грн;
– для посадових осіб – від 21 тисячі 420 грн до 30 тисяч 600 грн.
За порушення правил пожежної безпеки у лісах відповідно до статті 77 КУпАП:
– громадяни мають сплатити – від 1 тисячі 530 грн до 4 тисяч 590 грн;
– посадові особи – від 4 тисяч 590 грн до 15 тисяч 300 грн.
Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом.
Винні особи караються штрафом від 91 800 грн. до 153 000 грн. або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.
Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Рятувальники ДСНС застерігають мешканців краю не провокувати пожеж в природних екосистемах, та пам’ятати про шкоду, яка завдається природі внаслідок таких пожеж!
Не наражайте себе та оточуючих на небезпеку та турбуйтеся про навколишнє середовище!
Від редакції:
На сьогоднішній день гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж, що виникають внаслідок спалювання стерні, соломи, після збиральних робіт. Цьому сприяє і суха погода.
Сільгосппідприємства, незважаючи на заборони, щороку із завидною постійністю спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. Хочеться звернутися до керівників сільгосппідприємств різної форми власності з запитанням – чому саме після завершення збиральних робіт загоряються поля?
Адже суха і надзвичайно жарка погода тримається в нашому регіоні вже кілька місяців!..
Можливо тому, що це один з самих дешевих способів очищення поля після жнив?..
І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.
Тож звертаємось до керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням припинити спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання!
Дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю.
Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.
Пам’ятайте, що навіть невелике загорання може стати причиною масштабної пожежі, на ліквідацію якої витрачається чимало часу та ресурсів.
В умовах повномасштабної війни в Україні такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС.
Замість ліквідації наслідків воєнної агресії рф і порятунку людей, надзвичайники змушені виїжджати на гасіння сухостою.