Сильні профспілки – надійне майбутнє. Семінар-нарада профспілкових лідерів освітніх закладів Межівської та Новопавлівської громад

15 травня у приміщенні Межівського Будинку дитячої та юнацької творчості пройшов семінар-нарада керівників та профспілкових лідерів закладів освіти Межівської та Новопавлівської територіальних громад. На зустріч завітали голова Дніпропетровського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Козорог, головний фахівець із соціально-економічних питань обкому Профспілки Ілона Нечипоренко, начальник відділу обслуговування громадян №25 головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Андрій Власов, заступник начальника відділу обслуговування громадян Марина Кісліцина.

Також були присутні начальник відділу освіти, молоді та спорту Межівської селищної ради Вікторія Діденко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Новопавлівської сільської ради Світлана Братусь, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Межівської СТГ Лариса Іванисенко

Керівники відділів освіти обох громад привітали учасників семінару та висловили сподівання, що по завершенню заходу ні в кого не залишиться невирішених питань.

Зустріч розпочалася з хвилини мовчання на вшанування пам’яті педагогів, що загинули, боронячи Україну від російських агресорів – Вадима Васильовича Луганського та Віталія   Миколайовича Нікітенка.

Голова Дніпропетровського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Козорог, розпочиначи розмову з представниками освітніх закладів, окреслив вектори діяльності обласної Профспілки, а також зробив акцент на необхідності законного вирішення будь-якого питання, буд-якої ситуації, що виникає в трудовому колективі.

Голова Межівської територіальної організації Профспілки працівників освіти і науки України Лариса Матюхіна зазначила, що Межівська територіальна організація Профспілки об’єднує педагогів трьох громад: Межівської, Новопавлівської та Слов’янської. Це сімсот п’ять працівників закладів освіти, що становить 93% від загального числа освітян.

  • Наше профспілкове життя нині, під час повномасштабного вторгнення, набуло дещо інших сенсів. Важливо, що ми продовжуємо працювати. Певна частина працівників з числа обслуговуючого персоналу з об’єктивних причин перебуває на простої. Це є викликом для профспілки.

Пані Лариса наголосила, що профспілкова діяльність для освітян Межівщини є важливим фактором стабільності та захисту їх прав.

А які ж питання хвилюють сьогодні наших педагогів? Їх чимало. Але в пріоритеті нині питання, пов’язані з реаліями воєнного часу. Адже багато вчителів змушені були покидати домівки і змінювати місця проживання, багато хто виїхав за межі України. Тому закономірно, що цікавило надання відпусток без збереження заробітної плати, зарахування терміну вимушених відпусток до трудового стажу, врегулювання робочого процесу в умовах воєнного стану, надання додаткових відпусток, робота за строковим трудовим договором, дія колективного договору. Також запитували про індексацію заробітної плати, нарахування пенсій тощо.

Захід пройшов у форматі «питання – відповідь». Фахівці заздалегідь підготували детальні роз’яснення і відповіді на питання, які їм надали члени трудових колективів. Але в ході розмови виникали нові, тому робилися відповідні уточнення. Загалом, відбувся конструктивний діалог.

Для кожного закладу освіти були підготовлені «Методичні рекомендації з питань діловодства та архівної справи».

Також цього дня у рамках заходу відбулись заняття з надання першої домедичної допомоги для педагогічних працівників, медичних сестер та осіб, відповідальних за техніку безпеки в навчальних закладах. Тридцять п’ять учасників отримали практичні знання під час тренінгу, який провела сертифікований інструктор Олена Мельник (м. Кам’янське).

Завершився семінар на приємній ноті. Голова Дніпропетровського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Козорог вручив Ларисі Матюхіній Грамоту за багаторічну плідну працю в профспілці, високий професіоналізм, значний особистий внесок у захист соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки і з нагоди 115-річчя від дня створення профспілкового руху Придніпров’я.

Антоніна ТАРАСЕНКО.