У Межівському аграрному ліцеї-інтернаті тепер тепло і затишно – запрацювала нова система опалення

Цими днями у Межівському аграрному ліцеї-інтернаті, після двох місяців робіт, запрацювала нова система опалення.

Як раніше писав «Межівський меридіан», проект передбачав повну заміну системи опалення, що дозволить підняти температурний режим у закладі у опалювальний період та зекономити енергоносії.

Вартість проекту – 3 мільйони 370 тисяч гривень. Це кошти з місцевого бюджету.

Директорка ліцею Олена Зарудняк відзначає, що застаріла система опалення дійсно багато років потребувала реконструкції та констатує, що реалізація проекту вже показує результат, сприяє створенню комфортних умов для освітнього процесу та економії енергоресурсів.

– Наш заклад відкритий 1993 р і  всі ці  роки температурний режим у закладі залишав бажати кращого. Сьогодні у ліцеї навчається 181  учень. – розповідає Олена Олексіївна. – Але вже зараз можу впевнено сказати, що у ліцей «прийшло» довгоочікуване тепло. Це реально так. Сьогодні у всіх класах та приміщеннях комфортна температура для навчання – не нижче +18 градусів, тобто тепло, гарно та затишно.  І ми готові прийняти наших діток хоч зараз…

 

Але… Ви самі розумієте, що, на жаль,  про повноцінний навчальний процес оф лайн  наразі не може бути і мови. Та ми продовжуємо працювати над облаштуванням укриття і у перспективі, разом з відділом освіти, розглядаємо плани про змішану форму навчання.  

На сьогодні вже проведено випробування та система опалення, можна сказати, працює не в тестовому, а в штатному режимі. Роботи  тривали з вересня по листопад 2023 року.

– Війна закінчиться, – ми всі в це віримо, і звичайно, нашою Перемогою. Тоді освіта України, зокрема нашого регіону, повернеться до звичної форми навчання, тобто оф лайн.

І ми знову постанемо перед питанням створення комфортних умов перебування учнів та вчителів у навчальних закладах.

Вирішувати ці питання, по-можливості, треба вже сьогодні, – коментує проект Межівський селищний голова Володимир Зражевський.

…Не одне покоління учнів Межівської середньої школи № 3, а сьогодні Межівського аграрного ліцею-інтернату знають про проблеми з температурним режимом у закладі взимку. Аби втримати його на належному рівні – потрібні  суттєві ліміти природного газу.

Цього року депутатами селищної ради було прийнято рішення виділити 3 мільйони 370 тисяч гривень на заміну всієї системи опалення у Межівському аграрному ліцеї-інтернаті.

Начальник відділу освіти, молоді спорту Межівської селищної ради Вікторія Діденко пояснює пріоритетність у реалізації  цього  Проекту тим, що в рамках реформи середньої освіти, саме МАЛІ визначений сьогодні, як потенційний академічний ліцей з гуртожитком, де здобуватимуть середню освіту діти як Межівської, так і сусідніх  громад.

Директорка ліцею також відзначає, що крім того належного температурного режиму, нова система опалення дозволяє економніше  використовувати енергоресурси. Наприклад лише  об’єм води, який треба нагріти зменшився на 100%! І це не перебільшення: 4 куб. метри проти 8-ми.

Олена Зарудняк:

– Від імені всього учнівського, педагогічного та батьківського колективу хочеться подякувати Межівському селищному голові Володимиру Зражевському, начальнику відділу освіти Вікторії Діденко, депутатському корпусу за турботу про наших вихованців, педагогів та віримо, що не за горами той час, коли діти все ж повернуться у навчальні класи.  

“Межівський меридіан”