Медики сподіваються, що їх почули…

5 квітня відбулася нарада за участі засновників КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Межівської селищної ради, колективу та представників профспілкового комітету закладу, а також гостей – зокрема, голови обласної профспілкової організації медичних працівників Дніпропетровщини Ольги Валевської.

На зустрічі були присутні Межівський селищний голова Володимир Зражевський, голови Новопавлівської та Слов’янської сільських рад – Микола Гаврилов та Галина Смольська.

Говорили про наболіле… Медики, а насамперед, сімейні лікарі висловили свою стурбованість зниженням заробітних плат, особливо в період епідемії коронавірусу і, відповідно, додаткового навантаження на медичних працівників.

Каменем спотикання можна назвати оплату працівників котелень (в т. ч. лікарняних амбулаторій), яка виплачується із загального фонду заробітної плати КНП «ЦПМСД».

Сімейні лікарі переконані, що сьогодні цей тягар можуть взяти на себе співзасновники.

Оскільки заробітна плата первинної ланки забезпечується Національною Службою здоров’я далеко не в тих обсягах, які хотіли бачити медики, а насамперед сімейні лікарі (як ключовий чинник тут є і зростання мінімальної заробітної плати), то підтримати їх у цей скрутний час має саме територіальна громада.

У той же час голова профспілки Світлана Васільєва погодилась із тим, що колеги-сімейні лікарі повинні працювати над укладенням договорів з пацієнтами, адже від кількості декларацій напряму залежить і наповнення фонду заробітної плати.

Також гостро було озвучено питання обладнання кабінету для обстеження хворих з температурою та підозрою на COVID-19 та поліпшення умов праці загалом.

Виступили голова профспілки КНП ЦПМСД – Світлана Васільєва (сімейний лікар), Межівський селищний голова Володимир Зражевський, медичний директор закладу Валерій Кравець, голова обласної профспілкової організації Ольга Валевська, яка закликала сторони до порозуміння та співпраці.

Про фінансовий стан підприємства доповіла фінансово-економічна служба.

Окремо зупинились на питанні необхідності перегляду колективного договору, що повинно певним чином врегулювати внутрішній алгоритм розподілення заробітних плат.

Охарактеризувати зустріч можна, як: важка, емоційна, але необхідна розмова…

Розмова, яка назріла, адже питання, які піднімались під час обговорення, є актуальними саме сьогодні, і від їх вирішення безумовно залежить ефективність роботи медичного закладу.

Як відзначила голова профспілки КНП ЦПМСД – Світлана Васільєва, медики дуже сподіваються, що їх почули…

Разом з тим, об’єднані громади, а насамперед засновник закладу – Межівська селищна рада запевнили, що стовідсотково виконують свої фінансові зобов’язання і готові розглянути механізми, які дозволять спрямувати фонд оплати праці насамперед на заробітну плату сімейних лікарів та медичного персоналу.

Більше того, Володимир Зражевський повідомив про розробку технічної документації на проєкт реконструкції всієї будівлі закладу, а також подякував медикам за їх активну позицію та плідну роботу у цей нелегкий період.