Обережно – шахраї!!!

Все більше мешканців Межівського району вірять телефонним махінаторам. Лише з початку 2020 року в поліцію на таких злочинців поскаржилися два десятки громадян. Тож будьте уважні: ситуація, котра мала би насторожити.

Дзвінок на мобільний із невідомого номера – перший сигнал, що ваш співрозмовник може виявитися шахраєм. Нині вони активізувалися, дзвонять також і на стаціонарні телефони. На довірливості спритники заробляють сотні й тисячі гривень. Як правило, пропонують людині переказати певну суму коштів для вирішення проблемної ситуації, яка нібито сталася з її родичами. Це може бути і ДТП (нібито людина потрапила в лікарню, її затримали правоохоронці у зв’язку зі скоєнням злочину, тощо).  Дзвінок із невідомого номера часто пояснюють тим, що в близької вам людини  розрядився телефон або вона не може розмовляти, бо перебуває в лікарні. Ще одна версія – телефон вилучили працівники поліції. Найчастіше зловмисники обирають схему «батьки-діти». І це цілком логічно.

Також загрозливих масштабів набуло шахрайство за допомогою платіжних карт. Зловмисники, користуючись довірливістю громадян, представившись працівниками банку, отримують номер карти та ПІН код до неї. Тому ще раз застерігаємо всіх громадян: навіть працівники банку не можуть вимагати у Вас номер платіжної карти на ПІН код до неї під час телефонної розмови!

Звертаємось до людей  із проханням, аби не втрачали пильності і в жодному випадку не виконували вимог шантажиста. Найкраще – зателефонувати в поліцію за номером 102.  І перш за все, що треба зробити – не втрачати здорового глузду. Більше розпитуйте (адже є інформація, якою шахраї не володіють) про місце народження, дату, якісь особливі риси зовнішності так званого потерпілого. Тоді шахрай, не витримавши вашого натиску,  може просто зникнути зі зв’язку. Варто пам’ятати, що телефонні зловмисники – хороші психологи, а їхня винахідливість не має меж. Дурять і за допомогою Інтернету.

Нагадуємо: дії телефонних спритників кваліфікуються згідно з Кримінальним кодексом України як шахрайство. Відповідальність згідно з санкцією цієї статті полягає у сплаченні штрафу, виконанні громадських, виправних робіт та навіть в обмеженні волі терміном до 3-х років.

Межівський відділ
Синельниківської місцевої прокуратури