Увага! Небезпечні челенджі для дітей у соцмережах…

Небезпечні челенджі для дітей у соцмережах: в поліції розкрили статистику самогубств
Фінальна мета “ігор” – підштовхнути дитину до самогубства.

В Україні вже кілька школярів долучилися до небезпечних “челенджів”, які поширюють у соцмережах: активізувалися “групи смерті” та інші небезпечні ігри, які підштовхують дітей до самогубства.

Про це  повідомила керівниця управління ювенальної превенції Нацполіціі Лариса Зуб.

Як виявилося, в Україні діти часто вкорочують собі віку. Так, за минулий рік зафіксували 137 завершених суїцидів серед дітей від 8 до 17 років. “Найбільше їх скоюють діти від 14 до 17 років. Частіше – хлопчики, вдвічі рідше – дівчата. Дівчата, як правило, роблять демонстративні спроби суїциду”, – розповідаэ Зуб.

За її словами, правоохоронцям не завжди вдається встановити причину такого кроку. “Дуже часто бувають випадки, коли діти здійснюють самогубство і поліція, перевіряючи причини, не знаходить ні записок, ні будь-яких передумов до того, що на дитину психологічно впливали”, – сказала Лариса Зуб.

Найчастіше причиною називають сімейний конфлікт або з однолітками, нерозділене кохання, булінг в школі, а також небезпечні ігри в соцмережах. Одна з найвідоміших – “Синій кит”, але були й “Тихий будинок”, “Розбуди мене о 4:20”, “Чумацький шлях”, “F57”, “NaN”. Фінальна мета гри – вкоротити собі віку.

Вперше такі “ігри” зафіксували у 2016 році в Росії. Але вже в лютому 2017 року за адміністрування груп смерті українські правоохоронці затримали київських студентів. У поліції кажуть, наразі ці “челенджі” знов у моді серед дітей.

“Це не нові ігри, просто періодично вони активізуються. Наприклад, не так давно була виявлена дівчина, яка була куратором однієї з таких ігор. Вона втягнула 13 дітей в спілкування, пов’язане зі схилянням до вчинення самогубства. Наразі вона перебуває на лікуванні, у неї психічні відхилення”, – заявила Лариса Зуб.

Нагадаємо, відео у ТікТок підштовхуло двох школярок у Боярці напитися пігулок. Вони долучилися до “челенджу”. Ювенальні прокурори заявляють, що дівчата не мали суїцидальних настроїв та проблем у родині.

Джерело: https://tsn.ua/