З 10 грудня Україні одноразові пластикові пакети стали платними: скільки коштують

Мета такого рішення – запобігти утворенню пластикових відходів.
Кінець епохи безкоштовних пластикових пакетів. Від сьогодні в Україні заборонено розповсюджувати надтонкі та тонкі торбинки задарма. Це ті, які в народі називають “майками”.

Про це повідомляє https://tsn.ua/

Держава затвердила для них єдиний тариф. Так, відтепер один пакет коштуватиме від двох до трьох гривень. Сьогодні чинності набирає перший етап закону про обмеження обігу пластикових пакетів. Другий – вже в березні. Тоді такі торбинки мають зовсім зникнути з продажу. Виняток – для м’яса, риби та сипучих товарів. А від 2023 року целофан планують повністю вивести з обігу.

Україна стала 87-ю країною в списку тих, які обмежили або заборонили використання пластику. Заміняти їх українцям пропонують екоторбинками або біорозкладними пакетами. Утім, коли вони масово надійдуть у продаж, невідомо. 

Водночас слід зазначити, що законом передбачені штрафи за безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів – від 1700 до 3400 гривень, а за повторне порушення – від 3400 до 8500 грн.

Ці штрафи сплачуватимуть підприємці, а найвищий штраф – від 17 тисяч до 34 тисяч – за продаж пакетів. Держспоживслужба буде перевіряти дотримання виконання закону.

Нагадаємо, 1 червня 2021 року Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів на території України.