Вогнем знищено 45 гектарів пшениці

Минулої п’ятниці біля села Володимирівка, на полі ТОВ «Нива ПГК» внаслідок пожежі згоріло 45 гектарів пшениці.

Цей факт у коментарі «Межівському меридіану» підтвердив керівник господарства Віктор Васильович Горевий. Він також відзначив, що горіло поле загальною площею 170 гектарів, а після ліквідації пожежі з’ясувалося – вогонь знищив 45 гектарів озимої пшениці, яка мала бути скошена вже наступного дня.

Загальна сума збитків господарства поки що не розголошується, але, за словами Віктора Васильовича, врожайність цього поля складала в районі 26-30 ц/га.

Пожежа перекинулася через лісосмугу із сусіднього поля, де було здійснено підпал стерні. Директор ТОВ «Нива ПГК» розповів, що йому навіть довелося особисто спілкуватися з палієм.

– Буквально за посадкою від поля, яке постраждало, починається Петропавлівський район. Саме з сусіднього поля через лісосмугу поривчастий вітер і перекинув пожежу! – розповідає Горевий В.В. – Об’їжджаючи поля, побачив дим і зрозумів, що є загорання. Коли під’їхав, то помітив спочатку скутер, а потім чоловіка, який підпалював стерню. Я його запитав: «Що ж ти робиш? Невже не бачиш, що поруч ще не зібрано хліб?». Отримав у відповідь, що все під контролем…

– Але вже було зрозуміло, що нічого не під контролем, – продовжує керівник. – Одразу повідомив у службу порятунку, мобілізували власні сили для локалізації пожежі. Є інформація, що це житель м. Першотравенськ, офіційно безробітний, а сусіднє поле, де він палив стерню, ніби знаходиться у нього в обробітку…

Ось як прокоментував ситуацію тво начальника Межівського відділення поліції Мироненко В.О.:

– 22 липня у вечірній час доби біля с. Володимирівка вогнем було знищено близько 45 га посівів озимої пшениці. Як встановлено, причиною стала неконтрольована пожежа, що мала місце на сусідньому полі. Вогонь, на жаль, не зупинили ні оборювання меж обох полів, ні лісосмуга, що їх розділяла.

За вказаним фактом слідчими Межівського відділення поліції порушено кримінальну справу, триває досудове розслідування. Потерпілій стороні заподіяно значний матеріальний збиток, сума якого встановлюється.

Користуючись нагодою хотів би нагадати всім, що відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, спалювання рослинних залишків заборонено та тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Також діє кримінальна відповідальність за подібні вчинки: ст. 245 Кримінального кодексу за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом передбачено штраф від 5 400 до 9 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. У відповідності до частини 2 вказаної статті передбачено більш сувору міру покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років!

Звертаємося до правосвідомих громадян: у разі виявлення подібних випадків одразу повідомляйте про це поліцію, за можливості зафіксуйте вчинення вказаного правопорушення. Будемо вдячні за співпрацю!

Власна інформація